Pomysły na szybkie i zdrowe śniadanie

pixabay.com pixabay.com

Dla pracujących na pełny etat, a nawet uczniów i studentów śniadanie jest posiłkiem najbardziej problematycznym. Poranna godzina, pośpiech i pusta lodówka często sprawiają, że ma się ochotę śniadanie pominąć albo przełożyć na popołudnie. Jeżeli już uda nam się przygotować prostą kanapkę, spożywamy ją w pośpiechu i bezrefleksyjnie. Brak czasu i pomysłu na śniadanie to dwa podstawowe problemy. W jaki sposób zaplanować pierwszy posiłek dnia, żeby był zdrowy, pożywny i prosty w przygotowaniu?


Śniadanie jest posiłkiem, którego pod żadnym pozorem nie powinno się pomijać. Zawarte w nim składniki odżywcze chronią nas przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi, na które jesteśmy narażeni w ciągu dnia. Rozpoczęcie dnia na czczo powoduje nie tylko spadek energii, lecz także odporności na drobnoustroje chorobotwórcze. Zróżnicowane i smaczne śniadanie ochroni nasz organizm, doda sił, poprawi koncentrację, a także sprawi, że poranki będą dużo mniej stresujące. Oto kilka smacznych i zdrowych śniadaniowych propozycji:

1. Koktajl

Świeże mieszanki owocowo-warzywne najlepiej sprawdzają się na wiosnę i w czasie lata, kiedy szczególnie potrzebujemy dobrego nawodnienia organizmu. Pełny antyoksydantów napój domowej roboty gasi pragnienie, usprawnia procesy trawienia, a także przyspiesza przemianę materii. Wystarczy zaopatrzyć się w blender, porcję ulubionych produktów z warzywniaka i… do dzieła!

2. Pudding z chia

Pudding z dodatkiem nasion chia jest bogaty w błonnik i prosty w przygotowaniu – wystarczy dodać do niego zielone liście i owoce. Należy jednak pamiętać o tym, że porcję szałwii hiszpańskiej trzeba zostawić noc w wodzie, by wchłonęła płyn i napęczniała. 


pixabay.com
Moim zdaniem
Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia?
wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy