Prezentacja suszarek do grzybów i owoców

suszone owocefot. depositphotos

Okres letni, a zwłaszcza jesienny, sprzyja zbieraniu owoców i grzybów. Oprócz wykorzystywania ich na bieżąco, tworzenia z nich przetworów, dużym powodzeniem cieszy się ich suszenie. W dawnych czasach odbywało się to na słońcu lub też w klasycznych piecach, które znajdowały się w domach i mieszkaniach.

Dziś o wiele częściej korzysta się z elektrycznych urządzeń. Najczęściej są to różnego rodzaju suszarki do owoców i grzybów. Postanowiliśmy się im nieco przyjrzeć.

Jaką wybrać suszarkę?

Jeśli zastanawiamy się nad kupnem konkretnej suszarki do żywności, to sprawdźmy kilka istotnych czynników. Zaliczymy do nich przede wszystkim moc urządzenia, ilość tac do suszenia oraz pobór prądu. Bardzo istotna jest właśnie moc. Jeśli wybierzemy urządzenia z najniższej półki, to raczej nie możemy się spodziewać szybkiego, efektywnego oraz skutecznego suszenia. Takie tanie suszarki na ogół posiadają słaby wentylator oraz grzałkę. Z niższej półki lepiej jest już wybrać takie, których moc to przynajmniej 300-400 W. Bardzo ważne jest również to, jakie poziomy mocy możemy wykorzystać. Najbardziej wskazane jest suszenie z niższą temperaturą, gdzie proces trwa dłużej, lecz owoce czy grzyby zachowują więcej witamin i substancji odżywczych.

Ilość tac do suszenia to przede wszystkim informacja dla nas, czy za jednym razem będziemy w stanie wysuszyć więcej lub mniej owoców i grzybów. Popularne są urządzenia z dwiema, trzema lub nawet pięcioma tackami. Przy większych zbiorach posiadanie suszarki z kilkoma tackami będzie jak najbardziej wskazane.

MPM Product MSG-01

Jest to suszarka, która cieszy się sporym uznaniem na rynku. Wielu klientów ceni sobie przede wszystkim atrakcyjną cenę, albowiem zakupimy ją w cenie poniżej 100 złotych. Suszarka MSG-01 zaopatrzona jest w 5 regulowanych sit, które umożliwiają suszenie według własnych upodobań i potrzeb. Średnica każdego sita to 28 cm. Moc tego urządzenia wynosi jednak 250 W, dlatego przyda się tym osobom, które okazjonalnie dokonują suszenia grzybów i owoców.

MPM MSG-02

Ta sama firma w nieco wyższej cenie proponuje nam o wiele bardziej profesjonalny produkt. Również i tutaj znajdziemy 5 regulowanych sit, z których każde jednak ma 33 cm średnicy. Różnica polega również na mocy urządzenia, gdyż suszarka MSG-02 posiada silnik o mocy 400 W. Wprowadzona została w niej także 3-stopniowa regulacja nadmuchu, automatyczny wyłącznik, co pozwoli na dostosowanie procesu suszenia do własnych preferencji.

Eldom SG110S


Z niższej półki cenowej możemy zakupić Eldom SG110S. Jest to suszarka do żywności, która również pozwala nam w naturalny sposób konserwować mięso, zioła, owoce, grzyby, przyprawy i makarony. Zaopatrzona jest w pięć sit o średnicy 25 cm, których wysokość można regulować. Obudowa tego urządzenia jest przezroczysta, w wyniku czego sam proces suszenia możemy kontrolować na bieżąco. Ciekawostką może być to, że model ten może pracować nieprzerwanie aż 20 godzin! Minusem może być niska moc wynosząca tylko 240 W.

Zelmer ZFD2050W


Na nieco wyższym poziomie cenowym znajduje się suszarka marki Zelmer. Jest to również ceniona suszarka do żywności, która pochodzi od znanego na rynku producenta. Otrzymujemy tu urządzenie o mocy 520 W, które zagwarantuje nam o wiele większe możliwości suszenia. Jednocześnie dzięki 2 ustawieniom suszenia możemy dostosować proces do spodziewanych efektów. Zastosowana została tu wysoka pojemność do 11 litrów, przez co jednocześnie możemy suszyć różne rodzaje żywności. Model ten zaopatrzony został w funkcję zabezpieczenia przed przegrzaniem z automatycznym wyłączeniem.

ETA Mariana 3301 90000

W cenie około 200 złotych zakupimy ten model. Posiada on 5 przeźroczystych sit do natychmiastowej kontroli, gdzie każde ma średnicę 33 cm. Bardzo ciekawe jest to, iż w zależności od ilości jedzenia można ilość sit rozszerzyć do 9 sztuk. Owe przezroczyste sita wykonane są z nietoksycznego materiału BPA Free. Całkowita powierzchnia aktywna suszenia wynosi 0,35 m2. Zastosowana została tu ochrona przed przegrzaniem, antypoślizgowe nóżki oraz silnik o mocy 400 W.

Artykuł został przygotowany przez serwis www.buyblo.com – platformę łącząca influencerów i czytelników, którzy szukają inspiracji do zakupu produktów dostępnych w sklepach internetowych.
Ocena (4.1) Oceń:
Pasaż zakupowy