Przecier z jagód i porzeczek – sposób na sokoli wzrok

Przecier przygotowany ze świeżych jagód i porzeczek to smaczny dodatek do ciast, kanapek i herbat, a także produkt o cennym działaniu prozdrowotnym. Można go spożywać również w formie rozcieńczonego wodą napoju. Włączenie go do codziennej diety poprawia wzrok, a także chroni serce.pixabay.compixabay.com

Połączenie jagód i porzeczki daje unikalną kombinację antocyjanów, które poprawiają ostrość widzenia osób z wadami wzroku. Jeżeli zatem spędzamy dużo czasu przed komputerem, często prowadzimy samochód albo mamy podwyższone ryzyko wystąpienia takich schorzeń, jak jaskra czy zaćma, powinniśmy jak najczęściej spożywać te owoce – najlepiej w formie domowego przecieru.
Oto prosty przepis na w 100% naturalną przekąskę na bazie jagód i porzeczek:

Składniki:
  • 1 kg czarnych jagód BIO
  • 1,5 szklanki świeżo wyciśniętego soku z czarnych porzeczek
  • 1,5 szklanki cukru trzcinowego

Przygotowanie:
Owoce dokładnie myjemy i odsączamy. Następnie przesypujemy je do naczynia i ucieramy drewnianą łyżką, dodając stopniowo cukier i wlewając sok porzeczkowy. Gotową masę przelewamy do garnka i doprowadzamy do wrzenia. Gotujący się napój wlewamy do sterylnych słoików, po czym szczelnie je zakręcamy i umieszczamy pod przykryciem na ok. 2 h. Przecier przechowujemy w suchym i ciemnym miejscu. Jest on niezwykle wydajny, ponieważ przed wypiciem rozcieńczmy go przegotowaną wodą. W bardziej stężonej formie można go dodawać do herbaty i deserów.

Owocowy eliksir zdrowia
Włączenie przecieru do codziennego jadłospisu to naturalny sposób na pozbycie się wolnych rodników z organizmu. Dzięki temu znacznie obniżamy ryzyko choroby nowotworowej tudzież cukrzycy. Produkt ten poprawia również jakość widzenia i usprawnia krążenie krwi. Stosowany regularnie wpływa dodatnio na elastyczność naczyń krwionośnych, działając przy tym przeciwzakrzepowo. Jagody i porzeczki chronią serce, usprawniają procesy zapamiętywania i poprawiają dotlenienie mózgu. Zawarte w nich związki obniżają ryzyko wystąpienia chorób, takich jak Alzheimer czy Parkinson. Przecier zaleca się zwłaszcza osobom starszym, mających problemy ze wzrokiem, po zabiegach chemioterapii oraz ciężkich operacjach chirurgicznych.
Alicja Chrząszcz


Źródło: www.sekrety-zdrowia.org

Źródło zdjęcia: www.pixabay.com


Ocena (5.0) Oceń:

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy