Przepis na wyciszającą lemoniadę lawendową

pixabay.com pixabay.com

Uczucie niepokoju, zaburzenia nerwicowe i cykliczne ataki paniki to niezwykle powszechne problemy dotyczące zdrowia psychicznego, które odczuwają ludzie na całym świecie. U podstaw każdego z nich leży chroniczny stres. Jak naturalnie zwiększyć swoją odporność na stresogenne czynniki i skutecznie uspokoić nerwy?


W celu zminimalizowania objawów długotrwałego napięcia psychicznego, jakimi są stany lękowe, bóle głowy i bezsenność, z reguły sięgamy po farmaceutyki. Ich działanie jest zazwyczaj skuteczne, jednak zwolennicy terapii naturalnych mogą samodzielnie przygotowywać ziołowe preparaty o prostym składzie. Działają one nie tylko uspokajająco, lecz także są w pełni bezpieczne dla zdrowia.

Orzeźwiający sposób na relaks


Latem warto przygotować sobie na przykład lemoniadę lawendową, przy której zrelaksujemy się o wiele lepiej niż przy filiżance zielonej herbaty. Przyrządzony na bazie lawendy napój nie tylko pięknie pachnie, lecz także wyróżnia się wspaniałym smakiem. Lemoniada z dodatkiem tego zioła działa uspokajająco, przeciwbólowo, antydepresyjnie i przeciwzapalnie.

Lemoniada, która leczy kaca

Badania naukowe wykazały, że olejek eteryczny wydzielany przez lawendę obniża napięcie i uczucie niepokoju oraz uspokaja tętno w sytuacjach stresowych. Co więcej, naukowcom udało się udowodnić, że roślina ta minimalizuje objawy depresji, poprawia jakość snu, łagodzi bóle głowy i brzucha, a nawet… leczy kaca.


wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy