Sadzą drzewa za polubienia

Z prawej i z lewej docierają do nas informacje o zużywaniu surowców naturalnych naszej planety. Człowiekowi przypisuje się niechybne miano największego dewastatora przyrody w dziejach świata. Wizja przyszłości o jałowych ziemiach, wytrzebionych doszczętnie lasach, wymarłych gatunkach zwierząt i roślin jest mocno prawdopodobna, o ile znaczna część ludzkiej populacji nie zacznie naprawiać błędów z ostatnich kilkudziesięciu lat.ciastka z dyniąfot. Irenki

Chcesz zmienić świat, zacznij od siebie

W mieszczącej się niedaleko Kalisza miejscowości, w malowniczo usytuowanej manufakturze wypiekane są ciastka coraz bardziej rozpoznawalne w Polsce i poza jej granicami. Ciasteczka Irenki swój smak zawdzięczają darom Natury, jakimi są chociażby pełnoziarniste płatki zbożowe, pestki dyni, słonecznika, suszona żurawina, daktyle. Działania pozaprodukcyjne Irenek koncentrują się wokół inicjatyw ekologicznych. Niedawno na łamach mediów społecznościowych ogłoszono, że za każdych stu obserwujących profile Facebooka i Instagrama, Irenki rok rocznie w kwietniu posadzą drzewo. Szesnaście lip drobnolistnych i szerokolistnych wraz z jarzębiną odnalazło grunt pod korzeniami. To aktualnie dość skromne przedsięwzięcie niesie w sobie ogromny potencjał, kiedy uzmysłowimy sobie, jak wiele osób, blogów i firm osiąga oszałamiające wyniki setek tysięcy polubień profilu. Przy relacji 100 polubień za 1 drzewo, strona z ilością 10000 obserwujących musiałaby zasadzić 1000 drzew. Wyobraźmy sobie, ile pożytku mogłyby przynieść działania popularnych marek, gdyby tylko wdrożyły podobną inicjatywę.
sadzenie drzew
W przypadku działania manufaktury ciasteczek, ogromnego znaczenia nabrał wybór sadzonek, bowiem lipa znana jest ze swych właściwości miododajnych. Zapowiedziano, że wraz ze wzrostem drzew, Irenki zadbają, by pszczoły oprócz lipowego pożywienia, zaznały również schronienia w nowo powstałych ulach. Finalnym etapem dalekosiężnego planu mają być nowości produktowe bazujące na miodzie.
łan
fot. Irenki
Trzeba przyznać, że tego typu podejście jest atrakcyjną formą pozyskiwania followersów, bowiem jednym kliknięciem można przyczynić się do szerzenia inicjatywy, która z odpowiednią mocą byłaby w stanie posadzić miliony drzew. Zachęcam więc do obserwowania profili Irenek.

Instagram: https://www.instagram.com/ciastka_irenki/
Facebook: https://www.facebook.com/ciastkairenki/
Strona internetowa: https://irenki.pl/


art. sponsorowany
Ocena (5.0) Oceń:
Pasaż zakupowy