Yerba Mate Green dla zdrowia i urody

O tym, że przepełniona witaminami i minerałami Yerba Mate Green może wspomagać nasz organizm, nie trzeba długo przekonywać. Botaniczne oraz chemiczne badania ostrokrzewu paragwajskiego mówią same za siebie.herbata yerba mateźródło: Yerbamarket.com
Witaminy zawarte w yerba mate to A, B1, B2, C, E, H, minerały: magnez, potas, mangan, sód, żelazo, miedź, siarka, fosfor, krzem. Ostrokrzew paragwajski zawiera także flawonoidy, antyoksydanty, sole mineralne, silnie działające alkaloidy ksantynowe: kofeinę (mateina), teobrominę i teofilinę. Te związki czynne wspólnie działają cuda i można ich działaniem manipulować – poprzez sposób parzenia yerby, temperaturę wody.  Dodatkowym atutem Yerba Mate Green jest fakt, iż jest to świeża yerba, sprzedawana już w kilka miesięcy po zbiorze i nie jest suszona dymem, lecz w bardziej ekologiczny i zdrowszy sposób, czyli przy pomocy gorącego powietrza. Dodatkowo część oferowanych przez nas Yerba Mate Green otrzymało certyfikat EU, wydany w sprawie produkcji ekologicznej i znakowania produktów ekologicznych.

Wszystkie mieszanki Yerba Mate Green, a także inne rodzaje yerby dostępne są w naszym sklepie internetowym Yerba Mate Market, do którego odwiedzenia serdecznie zapraszamy!

Yerba Mate Green BIO dla zdrowia

Regularne picie yerba mate, czy innych roślin pełnych antyoksydantów, to pierwszy krok do oczyszczenia organizmu. Podobny efekt można uzyskać, działając na ciało z zewnątrz. Przez skórę możemy uzyskać nawet większą wchłanialność. Szczególnie jest to istotne w przypadku osób z zaburzeniami metabolicznymi, kiedy witaminy nie są odpowiednio wchłaniane z powodu nagromadzonych złogów jelitowych, uszkodzeń w przewodzie pokarmowym. Wtedy należy oczyścić organizm – i tu yerba mate też przychodzi z pomocą, ponieważ antyoksydanty wiążą wolne rodniki, szkodliwe produkty przemiany materii i pomagają je wydalić. Warto wzmocnić ten proces przez skórę, czyli zewnętrzne stosowanie naturalnych kosmetyków to wspaniały pomysł na regenerację organizmu. Yerba mate może być z powodzeniem wykorzystywana w naturalnych kosmetykach!

Naturalne piękno z yerba mate

Yerba mate ma pozytywny wpływ na włosy i paznokcie, minerały oraz witaminy zawarte w yerbie, wspaniale wpływają na ich zdrowy, lśniący wygląd. Szczególnie jeśli w produktach kosmetycznych z użyciem yerby występują także inne rośliny, zioła – w przypadku włosów np. skrzyp polny lub pokrzywa, co sprawia, że taki naturalny produkt daje naprawdę kompleksowe działanie. Do tego dobrej jakości olejki eteryczne dla wzmocnienia aromaterapeutycznego efektu i można śmiało powiedzieć, że kosmetyk na bazie yerba mate to prawdziwe bogactwo witamin. W dodatku do przyswojenia w wygodny i bardzo skuteczny sposób – przez skórę! Należy zwrócić uwagę na rodzaj suszu wykorzystanego do kosmetyków.

Zwracajmy uwagę na świeży, nieprzetworzony ostrokrzew paragwajski np.: Yerba Mate Green z ekologicznych plantacji, gdzie nie stosuje się nawozów sztucznych, a produkcja przebiega z poszanowaniem miejscowej fauny i flory oraz lokalnej gospodarki.


art. sponsorowany
Ocena (3.4) Oceń: