Zdrowa dieta uchroni nas przed alergią

Dieta bogata w mięso, cukier i tłuszcze może sprzyjać występowaniu alergii. Jak twierdzą naukowcy, taka dieta obniża liczbę zdrowych bakterii w naszym organizmie.MięsoFot. www.sxc.hu

W ostatnich latach wzrasta liczba alergików. Za jedną z przyczyn takiego stanu naukowcy uznają przesadną dbałość o higienę. Niektórzy lekarze twierdzą, że kontakt z zarazkami i brudem w pierwszych latach życia jest bardzo ważny dla zdrowia układu immunologicznego. Najnowsze badania wskazują na jeszcze jeden czynnik.

Naukowcy przebadali dzieci z Florencji oraz mieszkające w wiosce w Burkina Faso. Obiektem badań były ich bakterie jelitowe. Jak się okazało, afrykańskie dzieci miały dużo mniejszy odsetek bakterii sprzyjających pojawieniu się otyłości. Wpływ na to miała dieta. Dzieci z Burkina Faso jadły dużo zbóż, czarnej fasoli i warzyw, a włoskie dzieci głównie mięso i posiłki bogate w tłuszcze i cukry.

Naukowcy twierdzą, że bakterie jelitowe nie tylko pełnią istotną funkcję w trawieniu ale także chronią nas przed patogenami. "Istnieją dowody na to, że probiotyki w jelitach są skuteczne w pobudzaniu układu immunologicznego, szczególnie u dzieci z egzemą. Mogą one chronić przed alergią" - powiedziała Lindsey McManus z Allergy UK.
Ekologia.pl


Bibliografia

PAP

Ocena (3.9) Oceń:

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy