Zdrowa woda na co dzień - tak, jeśli nie wybierzesz tej w plastikowej butelce

Jesteśmy tym, co jemy i tym, co pijemy. Coraz częściej zwracamy uwagę na opisy na etykietach, na to czy żywność jest bio i czy nie zawiera konserwantów. Jednocześnie, walczymy z czasem, by spowolnić wpływ człowieka na zmiany klimatu. Jest dla nas ważne, by żywność pochodziła z upraw oraz hodowli, które nie wpływają na środowisko naturalne. Segregujemy śmieci, unikamy opakowań w plastiku, walczymy z emisją CO2…wodagrafika: TAPP Water
W tej trudnej walce, kluczem do sukcesu jest zmiana naszych nawyków. Świadomość i odpowiedzialne wybory. Tego dziś potrzebujemy. Szczęśliwie, nierzadko rozwiązania dobre dla naszej przyszłości, są jednocześnie tymi najzdrowszymi i… najtańszymi! Ekologiczne nie musi oznaczać, że droższe.
Woda ze sklepu, kupowana w plastikowych butelkach to w Polsce wciąż powszechne zjawisko…

W dalszym ciągu ponad 60% społeczeństwa pije wodę, którą wcześniej kupuje w sklepie – czasem w dużych 5-cio lub 7-io litrowych baniakach, czasem w bardziej praktycznych zgrzewkach butelek o pojemności 1,5 l. Kupowanie wody butelkowanej wynika z powszechnego w naszych społeczeństwie przekonania, że wody z kranu nie należy pić ponieważ jest niezdrowa, niesmaczna i  powinna zostać przegotowana przed spożyciem.

Nie do końca jest to prawda. Jakość wody wodociągowej w Polsce jest regulowana prawnie i w szczególności pod względem mikrobiologicznym jest to woda bezpieczna do spożycia. Co więcej – woda w butelce oraz woda pochodząca z wodociągów podlega dokładnie tym samym normom jakości! Przegotowywanie wody przed spożyciem nie jest potrzebne.

Rzeczywiście, ze względu na powszechne wykorzystanie chloru jako czynnika bakteriobójczego, woda z kranu potrafi mieć nieprzyjemny smak i zapach. Osobnym  problemem są zanieczyszczenia z rur. To w procesie transportu wodociągiem dochodzi do ponad 95% przypadków skażenia wody.
flitr tapp
Filtry do wody TAPP Water pozwolą na picie zdrowej wody prosto z kranu. fot. TAPP Water
Dlaczego warto wybrać filtr do wody TAPP Water?

Rozwiązaniem wszystkich naszych bolączek są ekologiczne filtry do wody. Świetnym i stosunkowo nowym rozwiązaniem na polskim rynku są filtry hiszpańskiej marki TAPP Water.

Filtry TAPP Water przykręcamy do kranu w miejsce perlatora. Montaż nie wymaka hydraulika i nie powinien zająć dłużej niż 1-2 minuty. Po przykręceniu do kranu, od razu możemy zacząć korzystać.
Przy pomocy rączki z boku filtra decydujemy, z jakiej wody chcemy korzystać – przefiltrowanej lub nie. Dzięki temu, nie tracimy możliwości korzystania z kranu np. by umyć ręce lub naczynia (nie potrzebujemy wody filtrowanej).

Ogromną zaletą filtra na kran TAPP Water jest szybkość filtracji, która dla modelu TAPP 2 Twist-eL wynosi 4 litry na minutę! W praktyce oznacza to, że otrzymujemy dowolną ilość wody bez czekania! Dla porównania, popularne dzbanki filtrujące filtrują wodę z prędkością 0,3 litra na minutę i zawsze jesteśmy ograniczeni pojemnością dzbanka. Wygoda jest ogromnym autem filtra na kran.

Skuteczność filtracji prosto z natury

Filtr na kran TAPP Water Tapp 2 Twist-eL  korzysta z wkładów filtrujących wykonanych z węgla aktywnego, pozyskiwanego ze skorup kokosa. Oczyszcza wodę z zanieczyszczeń już o wielkości pow. 1 mikrometra, dzięki czemu jest bardzo skuteczny w usuwaniu w sumie ponad 100 różnych zanieczyszczeń. Dzięki temu, uzyskujemy wodę wolną od chloru oraz jego pochodnych, metali ciężkich, azotanów, azotynów, pestycydów, herbicydów (w tym glifosatu), hormonów, niektórych bakterii ( w tym bakterii Salmonelli), farmaceutyków oraz co najważniejsze – mikroplastiku!  Jednocześnie, filtr nie usuwa ważnych dla zdrowia minerałów, takich jak wapń, magnez czy sód. Dzięki temu mamy pełnowartościową wodę, wolną od zanieczyszczeń.

Filtr TAPP 2 Twist -eL jest przy tym najbardziej ekologicznym i ekonomicznym rozwiązaniem, jakie możemy mieć w domu. Wkłady wymieniamy zaledwie raz na 3 miesiące, cały czas korzystając z tej samej obudowy, co ogranicza ilość produkowanego plastiku aż o 85%!.
Filtrowana woda z kranu jest znacznie zdrowsza niż woda butelkowana i kilkaset razy od niej tańsza! Miesięczny koszt użytkowania filtra po pierwszym zakupie to koszt ok. 28 złotych, czyli tyle, co dwie zgrzewki wody.
wkład z kokosa
Wkład do filtrów TAPP Water jest wykonany ze skorup kokosa. fot. TAPP Water
Jeżeli jeszcze zastanawiasz się, czy warto…

Dzięki filtrowi na kran TAPP 2 Twist-eL możemy pić bogatą w minerały wodę prosto z kranu. Woda ma wspaniały smak, jest wolna od osadu kamiennego oraz zanieczyszczeń, w tym mikroplastików. Wodę mamy dostępną bez czekania, a w ciągu roku produkujemy zaledwie 4 bloki filtrujące jako odpady, które dzięki wykorzystywanym materiałom mają neutralny wpływ na środowisko naturalne.  

Warto zmieniać swoje nawyki. To dzięki małym krokom dokonują się wielkie zmiany. Jeżeli szukasz sposobów, by trwale wyeliminować  plastik w swoim domu – pomyśl również o zastąpieniu słomek z plastiku słomkami wielokrotnego użytku; wybierz butelki ze szkła lub stali do przenoszenia płynów. Wszystkie ekologiczne rozwiązania znajdziesz w sklepie www.filtrynakran.pl


art. sponsorowany
Ocena (5.0) Oceń:
Pasaż zakupowy