Zdrowa żywność bez sztucznych dodatków – zdrowe produkty żywieniowe naturalnym sekretem dobrego samopoczucia!

sante

Wpływ diety na zdrowie człowieka od dawna nie stanowi sekretu – lekarze od lat nawołują do zmiany nawyków żywieniowych, a w sklepach pojawiają się coraz większe działy z produktami ekologicznymi. Jednak zdrowe produkty spożywcze wpływają nie tylko na kondycję, lecz również na samopoczucie i wygląd. Co jeść, aby czuć się świetnie, być zdrowym i wyglądać młodo?Produkty biowitalne
Do niedawna dietetycy byli przekonani, że, o jakości jedzenia decydują jedynie zmagazynowane w nim substancje odżywcze – białko, tłuszcze, węglowodany oraz witaminy i mikroelementy takie jak żelazo, wapń czy potas. Zdaniem wielu ekspertów na wartość pokarmu może mieć wpływ jeszcze jeden czynnik, dotychczas lekceważony. Biofotony, – czyli światło o niskiej częstotliwości produkowane przez organizmy żywe, które oddziałuje na produkty  spożywcze pochodzenia naturalnego. Biofotony nie zostały jeszcze dokładnie przebadane, jednak wraz z postępem naukowym wiedza na temat tego fascynującego tematu jest coraz bardziej poszerzana. Polecamy lekturę artykułu Biofotony na talerzu (żywność biowitalna – wysokowibracyjna), który szerzej opisuje to zagadnienie.

Superżywność
Kolejnym z niedawnych odkryć w dziedzinie zdrowego żywienia jest superżywność (superfood) – czyli naturalne produkty żywieniowe o szczególnie korzystnym działaniu na ludzki organizm. Ta kategoria jedzenia nie tylko zapewnia wszystkie niezbędne do funkcjonowania substancje odżywcze, ale i wykazuje działanie prozdrowotne i lecznicze. Niektórzy dietetycy uważają, że superżywność stanowić będzie podstawę medycyny przyszłości opartej na zapobieganiu chorobom i terapii naturalnymi produktami żywieniowymi. Do najbardziej znanych z superfood należą jagody Goji, nasiona Chia, Quinoa, Amarantus, migdały, żurawina, czy orzechy włoskie. Bez względu na rodzaj preferowanej diety warto wprowadzić te bardzo zdrowe dodatki do codziennych posiłków, ponieważ ich działanie prozdrowotne jest zaskakująco szerokie.

Brak sztucznych dodatków
Wybierając się na zakupy warto uzbroić się w cierpliwość i poświęcić czas na czytanie etykiet. Wielu producentów chwali się na etykietach naturalnością swoich produktów, podczas gdy w składzie znaleźć można cukier oraz mnóstwo sztucznych dodatków. To nieuczciwe zachowanie podyktowane jest chęcią zysku, ponieważ naturalne aromaty są kilkukrotnie droższe od sztucznych odpowiedników. Aby uniknąć nieprzyjemnej niespodzianki i zadbać o swoje zdrowie należy wybierać żywność ze sprawdzonego źródła. Więcej informacji na temat naturalnych produktów żywieniowych znaleźć można na tej stronie www.sante.pl.

Artykuł sponsorowany.
Ocena (0) Oceń:

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy