Dolina Śmierci zarejestrowała najwyższą temperaturę na Ziemi
Ekologia.pl Wiadomości Wpływ człowieka na środowisko Dolina Śmierci zarejestrowała najwyższą temperaturę na Ziemi

Dolina Śmierci zarejestrowała najwyższą temperaturę na Ziemi

Dolina Śmierci była w niedzielę najgorętszym miejscem na Ziemi z temperaturą 54,4oC. Jeśli ta informacja zostanie zweryfikowana, może to być najwyższa temperatura odnotowana na świecie od 1913 roku.
 

Dolina Śmierci, fot. shutterstock

Dolina Śmierci, fot. shutterstock
To najwyższa temperatura zarejestrowana na świecie od 1913 roku, kiedy w Dolinie Śmierci było 56,7oC lub od 1931 roku, kiedy w Tunezji odnotowano 55oC – mówi Dave Samuhel, starszy meteorolog AccuWeather. „Chociaż obie te temperatury są oficjalne, toczy się dyskusja na temat dokładności odczytów” – mówi.

Wzór pogodowy, który wytworzył tak wysoką temperaturę w Dolinie Śmierci, był odpowiedzialny za powszechne rekordowe upały w Stanach Zjednoczonych w ostatnim czasie ‒ mówi Samuhel.

„Każdy stan od Gór Skalistych na zachód, z wyjątkiem Wyoming i Montany, doświadczył rekordowo wysokiej temperatury. W niektórych miejscach rok 2020 będzie najgorętszym sierpniem w historii, jak Phoenix i Tucson w Arizonie”.

I nic nie zapowiada, że ma się ochłodzić.

Upał będzie powszechny na Zachodzie przez cały tydzień.

Zwykle w zachodnich i południowo-zachodnich Stanach Zjednoczonych o tej porze roku występuje monsun ‒ powiedział Daniel Berc, meteorolog z National Weather Service w Las Vegas. Ale monsun nie rozwinął się, i zamiast ulewnych deszczy, Dolina Śmierci robi się coraz gorętsza.

Ekologia.pl (JS)
Bibliografia
  1. https://www.bbc.com/news/world-us-canada-53788018; 2020-08-18;
4.9/5 - (15 votes)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments