Ekointerwencje - rusza nabór uczestników projektu
Ekologia.pl Wiadomości Wpływ człowieka na środowisko Ekointerwencje – rusza nabór uczestników projektu

Ekointerwencje – rusza nabór uczestników projektu

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków zaprasza wszystkich, którym nie jest obojętny los polskiej przyrody chronionej w europejskiej sieci Natura 2000 do udziału w projekcie edukacyjnym „Ekointerwencje – zwiększanie zaangażowania społeczeństwa w ochronę obszarów Natura 2000”.

Celem strategicznym projektu jest wzrost zrozumienia zasad ochrony obszarów Natura 2000 i wsparcia ich społecznej ochrony poprzez:

  • Podniesienie poziomu wiedzy ogólnej nt. obszarów Natura 2000, zasad gospodarowania na tych obszarach i korzyści płynących z posiadania takich obszarów na swoim terenie oraz zwiększenie ich akceptacji przez społeczności lokalne.
  • Podniesienie poziomu wiedzy i umiejętności społeczności lokalnych i osób korzystających z obszarów Natura 2000 w dziedzinie udziału społeczeństwa w podejmowaniu decyzji dotyczących środowiska i podejmowaniu interwencji w przypadku jego zagrożenia lub zniszczenia.
  • Podniesienie poziomu wiedzy i zrozumienia podstaw prawnych i zasad ochrony przyrody obszarów Natura 2000.
  • Podniesienie profesjonalizmu działania ekologicznych organizacji


ADRESACI PROJEKTU:

  • Mieszkańcy obszarów Natura 2000 i osoby mieszkające na obszarach funkcjonalnie związanych z obszarami Natura 2000 – korzystające z Natury 2000, dostrzegające zagrożenia i chcące zaangażować się aktywnie w ochronę przyrody,
  • Opiekunowie ostoi ptaków IBA,
  • Ekologiczne organizacje pozarządowe,
  • Lokalni działacze ekologiczni.

Nie jest wymagane  wykształcenie biologiczne lub innego kierunkowe ani doświadczenie w działaniach na rzecz ochrony przyrody

Więcej informacji na temat projektu i możliwości  szkoleń  można znaleźć na stronie OTOP (https://www.otop.org.pl/)

Źródło: OTOP

4.6/5 - (12 votes)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments