Ekologiczna Noc Muzeów w Warszawie
Ekologia.pl Wiadomości Wpływ człowieka na środowisko Ekologiczna Noc Muzeów w Warszawie

Ekologiczna Noc Muzeów w Warszawie

noc muzeów
Plakat imprezy NOc muzeów 2010

Noc Muzeów to jedno z największych kulturalnych  wydarzeń miasta Warszawy, które od wielu lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem (w szczególności osób młodych). Niestety jest to też impreza, która generuje ogromną ilość śmieci. Zatem jak rozwiązać problem odpadów i zachęcić Warszawiaków do recyklingu?

W trakcie trwania Nocy Muzeów, czyli z 15 na 16 maja będą rozdawane soki w kartonikach z wizerunkiem Chopina. By nie zaśmiecać miasta opakowaniami po napojach, będą one zbierane w kluczowych miejscach Warszawy. Osoby, które pomogą w porządkowaniu miasta dostaną w nagrodę nasionka wiosennych kwiatków.

Noc muzeów będzie także okazją do prowadzenia działań edukacyjnych. Osoby (przeszkolone) rozdające w muzeach soki, będą informować o „kulturalnym” traktowaniu śmieci i wrzucaniu pustych kartonów do przeznaczonych kontenerów. Do każdego napoju dołączona zostanie mapka z lokalizacjami pojemników na śmieci oraz nalepka „Kultura to Natura”. Pierwsze 2000 osób, które przyniosą puste opakowania (kartoniki po sokach), otrzyma drobną naturalną nagrodę: saszetkę z nasionami wiosennych kwiatów.
 
Organizatorami  projektu są: Fundacja EkoRozwoju oraz Fundacja Sztuki Współczesnej In Situ
Partnerzy to: Program „Rekarton”, Urząd m.st. Warszawy. Partner mediowy Radio Kampus.

Źródło: Fundacja EkoRozwoju

4.6/5 - (13 votes)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments