Kolejne zmiany w ustawie OZE? To odstraszy prosumentów!
Wprowadzenie przedziałów taryf gwarantowanych dla niektórych mikroinstalacji OZE i rozwiązanie problemu tzw. luki inwestycyjnej to kluczowe propozycje zawarte w nowelizacji ustawy o OZE. Te zmiany bardziej odstraszają, niż zachęcają do inwestycji w odnawialne źródła energii – przekonują ...
Czy to będzie rekordowy rok dla OZE?
Ponad 1GW nowej mocy w 2015 roku – tak wyglądają szacunki dotyczące zainstalowanych mocy w energetyce wiatrowej. To może być rekordowy rok. – przekonują eksperci.
Miliony euro na polskie wiatraki
Niemiecki koncern energetyczny RWE inwestuje w polskie wiatraki. Tylko w tym roku firma chce wyłożyć na farmy wiatrowe około 70 mln euro, dzięki czemu moc zainstalowana w wiatrakach zwiększy się do 240 MW.
Polacy wiedzą, jak szybko i tanio odzyskać krzem
Średni czas użytkowania modułów fotowoltaicznych wynosi około 30 lat. Później producenci mają obowiązek poddać je recyklingowi. I tu pojawia się problem. Bo jest operacja czasochłonna i droga. Zatem, jak zagospodarować zużyte elementy systemów fotowoltaicznych, nie tracąc przy tym czasu i ...
Sejm poparł przydomowe mikroelektrownie
Sejm odrzucił poprawkę Senatu podcinającą skrzydła energetyce obywatelskiej. Dzięki temu Kowalski będzie mógł produkować czystą energię w przydomowych mikroelektrowniach. Pozostałe przepisy ustawy o OZE nie likwidują jednak patologii w sektorze energetyki, a tym samym nie zahamują ...
Duże spółki energetyczne dezinformują obywateli
Duże spółki energetyczne prowadzą kampanię dezinformującą społeczeństwo i Parlamentarzystów w kwestii ustawy o OZE – uważa organizacja ekologiczna Greenpeace.
Budowa przydomowych elektrowni nieopłacalna?
Senat przyjął ustawę o odnawialnych źródłach energii (OZE). Podczas głosowania, które odbyło się w sobotę, 7 lutego senatorowie odrzucili tzw. „poprawkę prosumencką”, czyli wsparcie dla najmniejszych instalacji odnawialnych źródeł energii w postaci cen gwarantowanych.
IEO: Rząd przeciwko energetyce obywatelskiej
IEO: Rząd przeciwko energetyce obywatelskiej
Ministerstwo Gospodarki jest za wykreśleniem z projektu ustawy o OZE „poprawki prosumanckiej” wspierającej rozwój energetyki obywatelskiej. Według Grzegorza Wiśniewskiego, Prezesa IEO, argumentacja wniosku MG o uchylenie poprawki nie ma żadnego uzasadnienia ani podstaw merytorycznych.
Nie możemy bać się energetyki prosumenckiej
Nie możemy bać się energetyki prosumenckiej
Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny (EKES) krytykuje stan wdrożenia dyrektywy 2009/28/WE o promocji odnawialnych źródeł energii w wybranych sześciu krajach UE, w tym w Polsce. – czytamy na stronie Instytutu Energetyki Odnawialnej.
Sejm za oddaniem energetyki obywatelom
Sejm za oddaniem energetyki obywatelom
Sejm przegłosował tak zwaną poprawkę prosumencką – czyli zapisy dające każdemu obywatelowi możliwość odsprzedawania zielonej energii elektrycznej wyprodukowanej w ogródku czy na dachu po godziwej stawce. Możliwość opłacalnej produkcji prądu z odnawialnych źródeł energii (OZE) po naszej ...
Pasaż zakupowy