Duże spółki energetyczne dezinformują obywateli
Duże spółki energetyczne prowadzą kampanię dezinformującą społeczeństwo i Parlamentarzystów w kwestii ustawy o OZE – uważa organizacja ekologiczna Greenpeace.
Budowa przydomowych elektrowni nieopłacalna?
Senat przyjął ustawę o odnawialnych źródłach energii (OZE). Podczas głosowania, które odbyło się w sobotę, 7 lutego senatorowie odrzucili tzw. „poprawkę prosumencką”, czyli wsparcie dla najmniejszych instalacji odnawialnych źródeł energii w postaci cen gwarantowanych.
IEO: Rząd przeciwko energetyce obywatelskiej
IEO: Rząd przeciwko energetyce obywatelskiej
Ministerstwo Gospodarki jest za wykreśleniem z projektu ustawy o OZE „poprawki prosumanckiej” wspierającej rozwój energetyki obywatelskiej. Według Grzegorza Wiśniewskiego, Prezesa IEO, argumentacja wniosku MG o uchylenie poprawki nie ma żadnego uzasadnienia ani podstaw merytorycznych.
Nie możemy bać się energetyki prosumenckiej
Nie możemy bać się energetyki prosumenckiej
Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny (EKES) krytykuje stan wdrożenia dyrektywy 2009/28/WE o promocji odnawialnych źródeł energii w wybranych sześciu krajach UE, w tym w Polsce. – czytamy na stronie Instytutu Energetyki Odnawialnej.
Sejm za oddaniem energetyki obywatelom
Sejm za oddaniem energetyki obywatelom
Sejm przegłosował tak zwaną poprawkę prosumencką – czyli zapisy dające każdemu obywatelowi możliwość odsprzedawania zielonej energii elektrycznej wyprodukowanej w ogródku czy na dachu po godziwej stawce. Możliwość opłacalnej produkcji prądu z odnawialnych źródeł energii (OZE) po naszej ...
Chiny i USA zaczną w końcu chronić klimat?
Chiny i USA zaczną w końcu chronić klimat?
Chiny i USA wyznaczyły nowe cele w zakresie ograniczenia emisji gazów cieplarnianych. To najważniejsza w historii dwustronna deklaracja klimatyczna – oceniają komentatorzy.
Nie będzie wzrostu cen energii dla Polaków
W Brukseli doszło do porozumienia energetyczno-klimatycznego. Polsce udało się m.in. wynegocjować utrzymanie systemu darmowych pozwoleń na emisję CO2 dla sektora elektro-energetycznego na poziomie 40 proc. do 2030 roku.
Będzie weto w sprawie polityki klimatycznej?
Będzie weto w sprawie polityki klimatycznej?
W Brukseli rusza dwudniowy szczyt klimatyczny. 230i 24 października br. szefowie krajów członkowskich UE będą decydować o założeniach polityki klimatyczno-energetycznej do 2030 roku.
Spada moc odkurzaczy. Będzie jak z żarówkami?
Od 1 września 2014 r. na terenie UE będzie można sprzedawać odkurzacze o maksymalnej mocy 1600 W. Jednocześnie wszystkie wypuszczane na rynek urządzenia będą musiały posiadać stosowne oznaczenia informujące o zużyciu energii. Bruksela swoją decyzję usprawiedliwia troską o środowisko.
Łańcuch ludzi przeciwko kopalniom odkrywkowym
Łańcuch ludzi przeciwko kopalniom odkrywkowym
W sobotę 23 sierpnia między przygranicznymi miejscowościami Grabice (Polska) i Kerkwitz (Niemcy) tysiące osób utworzyło łańcuch ludzi w ramach akcji Łańcuch Ludzi STOP Odkrywce. W ten sposób przedstawiciele blisko 30 krajów wyrazili swój sprzeciw wobec planów budowy nowych kopalni ...
Pasaż zakupowy