IEO: Rząd przeciwko energetyce obywatelskiej
IEO: Rząd przeciwko energetyce obywatelskiej
Ministerstwo Gospodarki jest za wykreśleniem z projektu ustawy o OZE „poprawki prosumanckiej” wspierającej rozwój energetyki obywatelskiej. Według Grzegorza Wiśniewskiego, Prezesa IEO, argumentacja wniosku MG o uchylenie poprawki nie ma żadnego uzasadnienia ani podstaw merytorycznych.
Nie możemy bać się energetyki prosumenckiej
Nie możemy bać się energetyki prosumenckiej
Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny (EKES) krytykuje stan wdrożenia dyrektywy 2009/28/WE o promocji odnawialnych źródeł energii w wybranych sześciu krajach UE, w tym w Polsce. – czytamy na stronie Instytutu Energetyki Odnawialnej.
Sejm za oddaniem energetyki obywatelom
Sejm za oddaniem energetyki obywatelom
Sejm przegłosował tak zwaną poprawkę prosumencką – czyli zapisy dające każdemu obywatelowi możliwość odsprzedawania zielonej energii elektrycznej wyprodukowanej w ogródku czy na dachu po godziwej stawce. Możliwość opłacalnej produkcji prądu z odnawialnych źródeł energii (OZE) po naszej ...
Chiny i USA zaczną w końcu chronić klimat?
Chiny i USA zaczną w końcu chronić klimat?
Chiny i USA wyznaczyły nowe cele w zakresie ograniczenia emisji gazów cieplarnianych. To najważniejsza w historii dwustronna deklaracja klimatyczna – oceniają komentatorzy.
Nie będzie wzrostu cen energii dla Polaków
W Brukseli doszło do porozumienia energetyczno-klimatycznego. Polsce udało się m.in. wynegocjować utrzymanie systemu darmowych pozwoleń na emisję CO2 dla sektora elektro-energetycznego na poziomie 40 proc. do 2030 roku.
Będzie weto w sprawie polityki klimatycznej?
Będzie weto w sprawie polityki klimatycznej?
W Brukseli rusza dwudniowy szczyt klimatyczny. 230i 24 października br. szefowie krajów członkowskich UE będą decydować o założeniach polityki klimatyczno-energetycznej do 2030 roku.
Spada moc odkurzaczy. Będzie jak z żarówkami?
Od 1 września 2014 r. na terenie UE będzie można sprzedawać odkurzacze o maksymalnej mocy 1600 W. Jednocześnie wszystkie wypuszczane na rynek urządzenia będą musiały posiadać stosowne oznaczenia informujące o zużyciu energii. Bruksela swoją decyzję usprawiedliwia troską o środowisko.
Łańcuch ludzi przeciwko kopalniom odkrywkowym
Łańcuch ludzi przeciwko kopalniom odkrywkowym
W sobotę 23 sierpnia między przygranicznymi miejscowościami Grabice (Polska) i Kerkwitz (Niemcy) tysiące osób utworzyło łańcuch ludzi w ramach akcji Łańcuch Ludzi STOP Odkrywce. W ten sposób przedstawiciele blisko 30 krajów wyrazili swój sprzeciw wobec planów budowy nowych kopalni ...
Australia nie chce walczyć ze zmianami klimatu
Rząd Australii znosi podatek od emisji dwutlenku węgla. Zdaniem premiera Australii podatek ten nie tylko uderzał w konsumentów − wymuszając wyższe ceny za elektryczność − ale i szkodził całej gospodarce.
Ustawa o OZE jeszcze przed wakacjami
Brak wsparcia dla rozwoju OZE oznacza zgodę na uzależnienie Polski od importu energii spoza kraju. − To nie jest dobra polityka, jeśli jej rezultatem jest utrzymanie ludzi w biedzie i zamykanie szans na rozwój regionów – podkreśla Waldemar Pawlak.
Pasaż zakupowy