Za co polski rząd otrzymał kolejną Skamieliną Dnia?
Za co polski rząd otrzymał kolejną Skamieliną Dnia?
Polski rząd po raz drugi został uhonorowany anty-nagrodą : Skamieliną Dnia. Za co tym razem? To niechlubne wyróżnienie przyznano za marnotrawienie szans na powstrzymanie zmian klimatu oraz za promocję węgla – informuje Koalicja Klimatyczna.
Jakie są główne grzechy polityki klimatycznej?
Jakie są główne grzechy polityki klimatycznej?
Polski rząd oprócz organizacji konferencji ma niewiele do zaoferowania klimatowi. Blisko 90 proc. uzależnienie energetyki od węgla, słabe wsparcie dla odnawialnych źródeł energetyki to tylko niektóre z licznych „grzechów klimatycznych” – twierdzą polskie organizacje ekologiczne.
Projekt ustawy o OZE dopiero za kilka lat?
Patrząc na dotychczasowe tempo prac można stwierdzić, że nowy projekt ustawy o odnawialnych źródłach energii może być procedowany nawet przez kilka lat – powiedział Waldemar Pawlak, podczas Polskiego Kongresu Energii Odnawialnej w Olsztynie.
Czy ekolodzy zatrzymają elektrownię Opole?
Czy ekolodzy zatrzymają elektrownię Opole?
Ekologiczne organizacje pozarządowe apelują do premiera Tuska o ostateczne wycofanie się z rozbudowy elektrowni Opole. Zdaniem ekologów realizacja inwestycji spowoduje zwiększenie emisji dwutlenku węgla o 9 mln ton rocznie.
Będą robić opony z… mniszka lekarskiego!
Być może już wkrótce właściciele aut pojadą na oponach, które zostały częściowo wykonane z… mniszka lekarskiego. Eksperymentalna instalacja produkująca gumę z tej rośliny na skalę przemysłową została uruchomiona w niemieckim mieście Münster.
Chińskie władze ograniczą ilość spalanego węgla?
Chińskie władze ograniczą ilość spalanego węgla?
Chiny chcą  ograniczyć ilości spalanego węgla. Wszystko po to, by poprawić jakość powietrza w Pekinie, Szanghaju i prowincji Guangdong. „ To historyczny punkt zwrotny w polityce energetycznej Chin, dzięki któremu znacząco obniżą się również globalne emisje gazów cieplarnianych.” – ...
Ekolodzy zablokują budowę elektrowni „Północ”?
Ekolodzy zablokują budowę elektrowni „Północ”?
Organizacje ekologiczne składają wniosek o unieważnienie decyzji środowiskowej dla budowy elektrowni „Północ” – największej planowanej elektrowni węglowej w Europie. Zdaniem ekologów zawiera ona rażące błędy i zagraża najcenniejszym gatunkom ryb występujących w dolnym biegu Wisły.
Fukushima przecieka. TEPCO jest bezradne
Fukushima przecieka. TEPCO jest bezradne
W elektrowni atomowej Fukushima wykryto nowe, silne ognisko promieniowania – poinformował operator elektrowni, firma Tokyo Electric Power Company (TEPCO). Jak donoszą media firma TEPCO nie radzi sobie z sytuacją w Fukushimie, bo poziom promieniowania wzrasta.
Od miesiąca w Lęborku płynie gaz z łupków
Od miesiąca w Lęborku płynie gaz z łupków
Od ponad miesiąca w Lęborku płynie gaz z łupków. Jest to pierwszy tak dobry rezultat w historii rozpoznawania łupkowych złóż gazu ziemnego w Europie – przyznaje Piotr Woźniak, Główny Geolog Kraju.
Greenpeace:  to się skończy arktyczną katastrofą
Greenpeace: to się skończy arktyczną katastrofą
Podczas niedzielnego Grand Prix Belgii w Formule 1 grupa aktywistów Greenpeace wywiesiła ogromny transparent z hasłem „ARCTIC OIL? SHELL NO!”. Zaraz przed rozpoczęciem wyścigu nad torem przeleciało również dwóch paralotniarzy z transparentem zwracającym uwagę fanów Formuły 1 na planowane ...
Pasaż zakupowy