Czy KE udzieli wsparcia dla elektrowni atomowej?
Czy KE udzieli wsparcia dla elektrowni atomowej?
Czy Komisja Europejska wesprze finansowo budowę elektrowni atomowej w Polsce? Jeśli KE  zgodzi się na formę udzielenia pomocy publicznej dla Wielkiej Brytanii przy budowie atomu, to podobny mechanizm mogłaby zastosować Polska – informuje Agencja informacyjna Newseria.
Zwierzęta po raz kolejny muszą walczyć o przetrwanie
Zwierzęta po raz kolejny walczą o przetrwanie
Orkan Ksawery, który w ostatnich dniach przeszedł nad Polską, zniszczył stajnię Fundacji Viva! znajdującą się pod Toruniem. Przebywające w niej na co dzień – 29 konie, dwie kozy, osioł i 3 psy – zostały pozbawione dachu nad głową! Toruńska Fundacja Viva apeluje o pomoc w znalezieniu ...
Czy powinniśmy stawiać na miks energetyczny?
Rządowa strategia energetyczna określająca rozwój sektora energetycznego do 2030 roku jest bardzo kosztowna. Zdaniem Dominika Smyrgały, eksperta z Collegium Civitas, Polska powinna skoncentrować się na rozwoju technologii przyjaznych środowisku, a jednocześnie opartych o krajowe zasoby ...
Skamielina Dnia dla Polski za promocję węgla
Za co polski rząd otrzymał kolejną Skamieliną Dnia?
Polski rząd po raz drugi został uhonorowany anty-nagrodą : Skamieliną Dnia. Za co tym razem? To niechlubne wyróżnienie przyznano za marnotrawienie szans na powstrzymanie zmian klimatu oraz za promocję węgla – informuje Koalicja Klimatyczna.
Koalicja Klimatyczna: grzechy polskiej polityki klimatycznej
Jakie są główne grzechy polityki klimatycznej?
Polski rząd oprócz organizacji konferencji ma niewiele do zaoferowania klimatowi. Blisko 90 proc. uzależnienie energetyki od węgla, słabe wsparcie dla odnawialnych źródeł energetyki to tylko niektóre z licznych „grzechów klimatycznych” – twierdzą polskie organizacje ekologiczne.
Projekt ustawy o OZE dopiero za kilka lat?
Patrząc na dotychczasowe tempo prac można stwierdzić, że nowy projekt ustawy o odnawialnych źródłach energii może być procedowany nawet przez kilka lat – powiedział Waldemar Pawlak, podczas Polskiego Kongresu Energii Odnawialnej w Olsztynie.
Brak porozumienia w sprawie gazu łupkowego
Resorty skarbu państwa oraz środowiska do tej pory nie doszły do porozumienia co do ostatecznego kształtu ustawy dotyczącej poszukiwania i wydobywania gazu łupkowego.
Czy ekolodzy wstrzymają rozbudowę elektrowni Opole?
Czy ekolodzy zatrzymają elektrownię Opole?
Ekologiczne organizacje pozarządowe apelują do premiera Tuska o ostateczne wycofanie się z rozbudowy elektrowni Opole. Zdaniem ekologów realizacja inwestycji spowoduje zwiększenie emisji dwutlenku węgla o 9 mln ton rocznie.
Będą robić opony z… mniszka lekarskiego!
Być może już wkrótce właściciele aut pojadą na oponach, które zostały częściowo wykonane z… mniszka lekarskiego. Eksperymentalna instalacja produkująca gumę z tej rośliny na skalę przemysłową została uruchomiona w niemieckim mieście Münster.
Energetyka i rolnicy zapłacą za pobór wody z rzek
Ministerstwo Środowiska zakończyło konsultacje nad założeniami nowego Prawa wodnego i w najbliższym czasie prześle projekt do Komitetu Stałego Rady Ministrów. Po przyjęciu założeń przez rząd, ruszą pracę nad konkretną ustawą. Resort nie wie jeszcze, w jaki sposób będzie uregulowana kwestia ...
Pasaż zakupowy