Czy ekolodzy zatrzymają elektrownię Opole?
Czy ekolodzy zatrzymają elektrownię Opole?
Ekologiczne organizacje pozarządowe apelują do premiera Tuska o ostateczne wycofanie się z rozbudowy elektrowni Opole. Zdaniem ekologów realizacja inwestycji spowoduje zwiększenie emisji dwutlenku węgla o 9 mln ton rocznie.
Będą robić opony z… mniszka lekarskiego!
Być może już wkrótce właściciele aut pojadą na oponach, które zostały częściowo wykonane z… mniszka lekarskiego. Eksperymentalna instalacja produkująca gumę z tej rośliny na skalę przemysłową została uruchomiona w niemieckim mieście Münster.
Chińskie władze ograniczą ilość spalanego węgla?
Chińskie władze ograniczą ilość spalanego węgla?
Chiny chcą  ograniczyć ilości spalanego węgla. Wszystko po to, by poprawić jakość powietrza w Pekinie, Szanghaju i prowincji Guangdong. „ To historyczny punkt zwrotny w polityce energetycznej Chin, dzięki któremu znacząco obniżą się również globalne emisje gazów cieplarnianych.” – ...
Ekolodzy zablokują budowę elektrowni „Północ”?
Ekolodzy zablokują budowę elektrowni „Północ”?
Organizacje ekologiczne składają wniosek o unieważnienie decyzji środowiskowej dla budowy elektrowni „Północ” – największej planowanej elektrowni węglowej w Europie. Zdaniem ekologów zawiera ona rażące błędy i zagraża najcenniejszym gatunkom ryb występujących w dolnym biegu Wisły.
Fukushima przecieka. TEPCO jest bezradne
Fukushima przecieka. TEPCO jest bezradne
W elektrowni atomowej Fukushima wykryto nowe, silne ognisko promieniowania – poinformował operator elektrowni, firma Tokyo Electric Power Company (TEPCO). Jak donoszą media firma TEPCO nie radzi sobie z sytuacją w Fukushimie, bo poziom promieniowania wzrasta.
Od miesiąca w Lęborku płynie gaz z łupków
Od miesiąca w Lęborku płynie gaz z łupków
Od ponad miesiąca w Lęborku płynie gaz z łupków. Jest to pierwszy tak dobry rezultat w historii rozpoznawania łupkowych złóż gazu ziemnego w Europie – przyznaje Piotr Woźniak, Główny Geolog Kraju.
Greenpeace:  to się skończy arktyczną katastrofą
Greenpeace: to się skończy arktyczną katastrofą
Podczas niedzielnego Grand Prix Belgii w Formule 1 grupa aktywistów Greenpeace wywiesiła ogromny transparent z hasłem „ARCTIC OIL? SHELL NO!”. Zaraz przed rozpoczęciem wyścigu nad torem przeleciało również dwóch paralotniarzy z transparentem zwracającym uwagę fanów Formuły 1 na planowane ...
Wyciek w Fukushimie groźniejszy niż myślano
Nawet 300 ton silnie radioaktywnej wody wydostało się ze specjalnego zbiornika w japońskiej elektrowni atomowej Fukushima I. Rangę zdarzenia japońskie władze oceniły na trzeci stopień w 7-stopniowej skali zagrożeń nuklearnych INES – poinformował we wtorek operator elektrowni atomowej, firma Tokyo ...
Wybuch elektrowni na Ukrainie? To tylko plotka!
Wybuch elektrowni na Ukrainie? To tylko plotka!
W niedzielę wieczorem w Internecie pojawiły się doniesienia, że w Rosji albo na Ukrainie wybuchła elektrownia atomowa. To wszystko plotka. –  Nie ma żadnego skażenia. Systemy niczego nie odnotowały – uspokaja Monika Kaczyńska, z Państwowej Agencji Atomistyki.
Lubelskie autobusy będą ekologiczne i ekonomiczne
Lubelskie autobusy będą ekologiczne i ekonomiczne
W Lublinie będą jeździć tańsze i ekologiczne autobusy miejskie. Warunkiem jest zastosowanie technologii fotowoltaicznej, która będzie wytwarzać część prądu na klimatyzację czy kasowniki.
Pasaż zakupowy