Inkubator technologiczny energii odnawialnej powstanie w Świdnicy
Władze województwa dolnośląskiego, Politechniki Wrocławskiej, miasta Świdnicy oraz Centrum Wspierania Biznesu utworzą w Świdnicy inkubator technologiczny. Deklarację taką trzej partnerzy złożyli w liście intencyjnym podpisanym dziś (29 listopada) w... Urzędzie Stanu Cywilnego w Świdnicy. ...
Prezydenci chcą wpisania słomy na listę roślin energetycznych
Prezydenci największych miast regionu pomorskiego lobbują za wpisaniem słomy na listę roślin energetycznych - czytamy w Gazecie Pomorskiej.
W. Brytania stawia na ekoenergię
Wielka Brytania musi zmniejszyć emisję dwutlenku węgla o 60 proc. przed 2050 r.
Zielony komputer odnosi sukces
Everex Green gPC TC2502, czyli tani komputer klasy Desktop PC z zainstalowanym systemem, bazującym na dystrybucji Ubuntu, stał się hitem zaraz po premierze.
Hnatkowice: Powstanie farma wiatraków
Na początek dwie, a docelowo nawet 120 wiatrowych turbin może stanąć na polach w Hnatkowicach w gm. Orły.
Opolskie: nowa elektrownia wiatrowa
Sto wiatraków chce postawić w gminie Paczków (woj. opolskie) jedna z zabrzańskich firm – czytamy w Nowej Trybunie Opolskiej.
Nowa farma wiatrowa w gminie Czaplinek?
Jak czytamy w serwisie internetowym Głosu Koszalińskiego, firma EPA ze Szczecina chce wybudować w gminie Czaplinek farmę wiatrową.
Czaplinek: "Nie" dla biogazowni
Radni nie chcą, by w gminie Czaplinek wybudowana została biogazownia wykorzystująca odpady zwierzęce i poprodukcyjne – podał serwis internetowy Głosu Koszalińskiego.
Trzecia co do wielkości na świecie elektrownia wiatrowa już działa
W Szwecji już działa trzecia co do wielkości na świecie elektrownia wiatrowa. Pierwsza turbina wiatrowa w Lillgrund została uruchomiona, a pierwsze elektrony przesłano kablem morskim do wybrzeży Skanii. Lillgrund, największa farma wiatrowa w Szwecji, wkrótce będzie w stanie zaopatrywać w energię ...
Ekspert ONZ: Biopaliwa to zbrodnia
Ekspert ONZ skrytykował dalszy rozwój rynku biopaliw twierdząc, że ich promowanie nieuchronnie prowadzi do wzrostu cen żywności.