Mała elektrownia na Dunajcu
Mała elektrownia na Dunajcu
Mała elektrownia wodna powstanie na progu wodnym na rzece Dunajec w gminie Wierzchosławice, należącym do Zakładów Azotowych w Tarnowie-Mościcach SA (ZAT). Dzierżawcą tego terenu jest spółka Karor - Elektrownie Wodne z Bydgoszczy, która zamierza zbudować tam zakład o mocy ok. 10 ...
Słoneczne osiedle
Na dachach budynków łódzkiego osiedla Radogoszcz-Zachód będą montowane baterie słoneczne informuje Dziennik Łódzki.
Ogrzewanie - pomysły realne i fantastyczne
Można się zdziwić, czym zajmują się inżynierowie. Na przykład wojną o to, by poprawić działanie jakiegoś urządzenia o ułamek procenta. Zazwyczaj z punktu widzenia przeciętnego zjadacza chleba cała sprawa nie jest warta funta kłaków.
Inkubator technologiczny energii odnawialnej powstanie w Świdnicy
Władze województwa dolnośląskiego, Politechniki Wrocławskiej, miasta Świdnicy oraz Centrum Wspierania Biznesu utworzą w Świdnicy inkubator technologiczny. Deklarację taką trzej partnerzy złożyli w liście intencyjnym podpisanym dziś (29 listopada) w... Urzędzie Stanu Cywilnego w Świdnicy. ...
Prezydenci chcą wpisania słomy na listę roślin energetycznych
Prezydenci największych miast regionu pomorskiego lobbują za wpisaniem słomy na listę roślin energetycznych - czytamy w Gazecie Pomorskiej.
W. Brytania stawia na ekoenergię
Wielka Brytania musi zmniejszyć emisję dwutlenku węgla o 60 proc. przed 2050 r.
Zielony komputer odnosi sukces
Everex Green gPC TC2502, czyli tani komputer klasy Desktop PC z zainstalowanym systemem, bazującym na dystrybucji Ubuntu, stał się hitem zaraz po premierze.
Hnatkowice: Powstanie farma wiatraków
Na początek dwie, a docelowo nawet 120 wiatrowych turbin może stanąć na polach w Hnatkowicach w gm. Orły.
Opolskie: nowa elektrownia wiatrowa
Sto wiatraków chce postawić w gminie Paczków (woj. opolskie) jedna z zabrzańskich firm – czytamy w Nowej Trybunie Opolskiej.
Nowa farma wiatrowa w gminie Czaplinek?
Jak czytamy w serwisie internetowym Głosu Koszalińskiego, firma EPA ze Szczecina chce wybudować w gminie Czaplinek farmę wiatrową.