Droga słoneczna we Francji

Czwartek 16.03.2017
www.wattwaybycolas.com www.wattwaybycolas.com

Francuzi od niedawna mogą się pochwalić kilometrem pierwszej na świecie drogi solarnej. Ta oryginalna inwestycja wykorzystuje najnowszą technologię do tego, by wytwarzać eko-energię!W uroczystym otwarciu słonecznej drogi uczestniczyła sama Minister Środowiska - Ségolène Royal. W Tourouvre-au-Perche można zwiedzać już cały kilometr trasy ułożonej z niemal 2,9 tys. paneli słonecznych. Mają one wytwarzać energię, która zasili pobliską wieś i zapewni oświetlenie w obrębie całej trasy.

Nowoczesna nawierzchnia kosztowała 5 milionów euro. Będące jej materiałem budowlanym panele Wattaway pokryto pięcioma warstwami żywicy, która ma za zadanie chronić je przed uszkodzeniami. Wykazują one ponadto właściwości przypominające klasyczną nawierzchnię asfaltową – bez problemu mogą po nich jeździć nawet ciężarówki. Nowa technologia wcale nie musi oznaczać skomplikowanej konstrukcji. Wykonawcy projektu zapewniają, że panele montuje się wyjątkowo łatwo – cienkie płyty przykleja się bezpośrednio na utwardzoną nawierzchnię.

Produkowanie prądu przez słoneczną drogę będzie oczywiście zależało od warunków pogodowych. Średni poziom produkcji ma w założeniu wynosić 767 kWh i wzrastać latem do 1500 kWh.

Sam projekt został zaplanowany na pięć lat. Gotowa droga słoneczna dostarczy prąd aż do 8% ogółu obywateli!
wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy