Czwartek 01.04.2021

Łapacz wiatru firmy KiteX jest lekki i naładuje Twojego laptopa

KiteX z siedzibą w Kopenhadze zaprezentował łapacz wiatru ‒ profesjonalną turbinę wiatrową wykonaną z wysokiej jakości włókien pochodzących z recyklingu. Ta przenośna turbina jest przeznaczona dla wczasowiczów, użytkowników kamperów i osób, które chcą rezerwowego zasilania w nagłych wypadkach.Źródło: kitex.techŹródło: kitex.tech

Zainspirowana latawcami, lekka turbina wiatrowa wykorzystuje struny do utrzymania wszystkich sił w konstrukcji, a jednocześnie jest wystarczająco lekka, aby mogła ją nosić i zmontować tylko jedna osoba i to w zaledwie 15 minut.
Łapacz wiatru firmy KiteX występuje w dwóch wersjach. Wind catcher lite o mocy 200 W jest idealną turbiną w klimatach o niższej prędkości wiatru i może pomóc w obsłudze małej lodówki, kilku lamp, laptopa lub routera. Łapacz wiatru o mocy 600 W zapewnia wystarczającą moc do naładowania osobistego sprzętu elektrycznego, ładowania rowerów elektrycznych lub elektronarzędzi lub by zagotować wodę.

„Łapacz wiatru jest wytrzymały ‒ przetrwa średnią prędkość wiatru do 20 m/s” ‒ powiedział Andreas Okholm, twórca łapacza wiatru. „Zakotwiczenie sił w konstrukcji i w gruncie oznacza, że konstrukcja jest jednocześnie lekka i mocna. nie ma potrzeby stosowania fundamentów, ciężkich stalowych wież i metalowych wsporników ”. Wind Catcher wykorzystuje innowacyjną konstrukcję, dzięki czemu jest super lekki. Zawieszone łopaty wirnika są inspirowane zapętlonymi latawcami, a ich moc jest przenoszona za pośrednictwem linek do głównego koła zębatego.

Łapacz wiatru firmy KiteX zawiera wirnik o wysokości 6 metrów, średnicy 4 metrów, składaną konstrukcję, którą można przechowywać w torbie o wymiarach 200x20x20 cm.  Części są wykonane z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu i z włókna szklanego.

„Zrobiliśmy Wind Catcher tak, aby emitował bardzo niski poziom hałasu. Nie jest cichy, jak panele słoneczne, ale 20 metrów dalej go nie usłyszysz, ponieważ wtapia się w naturę.”
Źródło: kitex.tech
Ekologia.pl (JS)
 

Bibliografia

  1. “https://www.designboom.com/technology/wind-catcher-kitex-portable-wind-turbine-03-30-2021/”; data dostępu: 2021-04-01
Ocena (3.3) Oceń: