Poniedziałek 09.01.2017

Miasta wyłączają kasowniki w walce o czyste powietrze

Freeimages.com/Daniel KirwilliamFreeimages.com/Daniel Kirwilliam

Warszawa, Kraków i Kielce – te trzy miasta w poniedziałek, 9 stycznia wyłączają kasowniki.  W stolicy, w Małopolsce i na Śląsku w niedzielę odnotowano znaczne przekroczenia norm pyłów.„Jakość powietrza w mieście nie jest dobra ze względów atmosferycznych. Stacje pomiarowe wskazują wysoki poziom stężenia zanieczyszczeń, znacznie przekroczone są stężenia pyłów PM 10 i PM 2,5. Prosimy o zachowanie ostrożności. Jeśli możemy, zostańmy w domach i powstrzymajmy się przed aktywnością fizyczną na zewnątrz” – powiedział w niedzielę PAP rzecznik warszawskiego ratusza Bartosz Milczarczyk.

W poniedziałek w Warszawie komunikacja miejska będzie darmowa. „Wyłączamy kasowniki, włączamy kolejne środki w walce o czyste powietrze dla Warszawy” – podał na Facebooku warszawski ratusz.

Silne mrozy i brak wiatru spowodowały, że od kilku dni mieszkańcy Małopolski oddychają bardzo zanieczyszczonym powietrzem. W niedzielę po południu znaczne przekroczenia norm pyłów PM10 odnotowały stacje w największych miastach regionu: Krakowie, Tarnowie i Nowym Sączu. „Ze względu na stwierdzone przekroczenie średniego poziomu stężenia pyłu PM10 powyżej 150 µg/m3 na stacjach pomiarowych na terenie Krakowa, wprowadza się usługę darmowych przejazdów środkami komunikacji publicznej (w tym autobusowej i tramwajowej) na podstawie dowodu rejestracyjnego samochodu osobowego” – czytamy na stronie krakowskiego ratusza.

W niedzielę w woj. śląskim – głównie w południowej i centralnej części regionu - dopuszczalne normy w ujęciu godzinnym były przekroczone nawet o kilkaset procent.
Ocena (0) Oceń:

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy