Wtorek 21.01.2020

Tani węgiel - który opał wybrać, by zapewnić sobie największe oszczędności?

Ekonomia przedsięwzięcia jest głównym czynnikiem, który biorą pod uwagę osoby decydujące się na zakup opału. Paradoksalnie tym, co należy brać pod uwagę, nie jest jednak sam koszt jednostkowy worka węgla, który decydujemy się kupić.przetwórstwo węglafot.shutterstock
Aby poczynić realne oszczędności musimy mieć na względzie raczej stosunek ceny do jakości, dzięki czemu dla uzyskania tego samego efektu będziemy mogli kupić mniej paliwa. Tani węgiel będzie naprawdę tani tylko wtedy, jeśli będzie charakteryzował się dobrymi parametrami. Dla domowego budżetu istotne jest więc, by uzyskać na ich temat podstawowe informacje.
Co decyduje o tym, ile taniego węgla zużyjemy do ogrzania budynku?

To, jak wysoką temperaturę preferujemy w naszym otoczeniu, jest zależne wyłącznie od osobistych upodobań domowników. Jednak już to, ile uzyskamy jej z 1 kg węgla zależy w głównej mierze od sprawności kotła lub pieca, którym dysponujemy. Jeśli więc jesteś na etapie projektowym, koniecznie pomyśl o zakupie kotła z podajnikiem, którego sprawność jest znacznie wyższa, niż w przypadku pieców konwencjonalnych. Nasz opał kupują jednak także osoby, które mają już gotową instalację grzewczą i poszukują najlepszego paliwa dla swoich zastosowań. W takim wypadku wszystko zależy od tego, który tani węgiel zdecydujemy się kupić. Zawsze zwracaj uwagę na kaloryczność, która bywa też nazywana wartością opałową. To właśnie ten parametr pozwoli ci obliczyć, ile opału musisz zamówić w zależności od sprawności kotła lub pieca, którym dysponujesz, aby uzyskać oczekiwaną ilość ciepła.

Najbardziej ekonomicznym paliwem okazuje się według opinii użytkowników węgiel ekogroszek

Tani Opał w postaci ekogroszku zajmuje szczególną pozycję w naszej ofercie nie tylko ze względu na swoje ekologiczne właściwości. Wysoka kaloryczność i maksymalnie czysty skład to cechy szczególnie cenione przez osoby, którym zależy na połączeniu aspektów ekonomicznych z wygodą użytkowania. Aby zapewnić naszym klientom możliwość wyboru udostępniamy w naszym sklepie również węgiel orzech oraz miał węglowy. Niezależnie od tego, które paliwo wybierzesz, dla uzyskania prawdziwych oszczędności istotna jest nie tylko wysoka wartość opałowa, przekraczająca 24 MJ/kg. Istnieją pewne parametry, które mają duży wpływ na poczynione oszczędności i nie można ich pomijać przy podejmowaniu decyzji.

Tym, co może kosztować nas więcej, niż sam opał, są późniejsze naprawy, jeśli kupimy tani węgiel z niesprawdzonego źródła. Dlatego zawsze zwracajmy uwagę na skład opału i sposób jego przechowywania. Wszelkie parametry dotyczące zawartości popiołu i siarki w kupowanym paliwie oraz jego spiekalności powiedzą nam wiele o ryzyku, jakie podejmujemy. Duże ilości tlenków siarki, jak i powstałe spieki mogą bowiem uszkodzić mechanizm naszego urządzenia. Dbajmy więc o to, by do naszych domów trafiał wyłącznie tani węgiel pakowany w worki foliowe z systemem mikrowentylacji, których sprzedawca może się poszczycić certyfikatem poświadczającym skład sprzedawanego opału.


art. sponsorowany
Ocena (2.8) Oceń: