Jak oddać elektrośmieci?
Jak oddać elektrośmieci?
Od 1 stycznia 2016 r. obowiązuje nowa ustawa o zużytym sprzęcie elektycznym i elektronicznym (ZSEE). Zmiany w prawie mają usprawnić system funkcjonowania gospodarki zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym.
Kiedy decyzje odpadowe tracą ważność?
Kiedy decyzje odpadowe tracą ważność?
Z dniem 23 stycznia 2016 roku tracą ważność zezwolenia na zbieranie, odzysk i unieszkodliwianie odpadów, wydane przed 23 stycznia 2013 r. Przedsiębiorcy, którzy będą prowadzić działalność bez odpowiednich zezwoleń narażają się na wysokie kary finansowe.
Szykuje się podwyżka cen za wywóz śmieci
Szykuje się podwyżka cen za wywóz śmieci
Od nowego roku rachunki za wywóz śmieci mogą wzrosnąć nawet o 30 proc. Od 1 stycznia wchodzą nowe przepisy, wprowadzające zakaz składowania śmieci, które można spalić – informuje „Rzeczpospolita”.
Ustawa śmieciowa do kosza
Ustawa śmieciowa do kosza
Ustawa śmieciowa powinna trafić do kosza – takie wnioski płyną z najnowszego raportu NIK, który ocenił działanie nowego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi.
Jak oczyścić Polskę z elektrośmieci?
Jak oczyścić Polskę z elektrośmieci?
W środę sejmowa komisja zajmie się rządowym projektem ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym. Jakie należy wprowadzić do projektu zapisy, by usunąć ze środowiska toksyczne odpady elektryczne i elektroniczne?
Kto korzysta ze środowiska, ten płaci
Kto korzysta ze środowiska, ten płaci
Do 31 marca br. każdy podmiot korzystający ze środowiska zobowiązany jest do uiszczenia opłat z tytułu: wprowadzania gazów lub pyłów do powietrza, wprowadzania ścieków do wód lub do ziemi, poboru wód i składowania odpadów. Przedsiębiorca, który nie wniesie opłat w wyznaczonym terminie, ...
Ta reforma zakończyła się sukcesem
Ta reforma zakończyła się sukcesem
Już od ponad roku w całej Polsce obowiązuje nowy system gospodarowania odpadami. Czy reforma zakończyła się sukcesem? Czy rewolucję śmieciową można uznać za udaną?
Nie masz decyzji? Grozi ci wysoka kara
Z dniem 23 stycznia 2015 r. tracą ważność stare decyzje w zakresie zbierania, odzysku lub unieszkodliwiania odpadów – przypomina Ministerstwo Środowiska. Przedsiębiorcy, którzy będą prowadzić działalność bez odpowiednich zezwoleń narażają się na wysokie kary finansowe.
Co zmieniła „rewolucja śmieciowa”?
Selektywna zbiórka odpadów i recykling nie działa prawidłowo, rośnie szara strefa odpadów i brakuje nowoczesnych instalacji obróbki odpadów – to tylko niektóre problemy, jakie zauważyli eksperci Krajowej Izby Gospodarczej rok po wprowadzeniu „rewolucji śmieciowej”
Chcą nas zmusić do segregowania śmieci
Każdy będzie musiał segregować śmieci – taki przepis znalazł się w nowelizacji ustawy śmieciowej, przygotowanej przez posłów Platformy Obywatelskiej.