Gwiazdy zmieniają klimat
Ekologia.pl Wiadomości Wpływ człowieka na środowisko Gwiazdy zmieniają klimat

Gwiazdy zmieniają klimat

Szymon Majewski w spocie o klimacie
Headlines

Już dziś, w sobotę 28 listopada br. odbędzie się premiera spotów telewizyjnych z udziałem gwiazd polskiego świata show biznesu i sportu, emitowanych w ramach kampanii edukacyjnej Ministerstwa Środowiska „Zmień nawyki na dobre. Zmień klimat na lepszy”.

W trzech spotach reklamowych Szymon Majewski, Otylia Jędrzejczak i Edyta Górniak przekonują Polaków jak przez prostą zmianę codziennych nawyków zmienia się klimat na lepszy: zakręcając wodę, zmniejszając temperaturę, wyłączając sprzęty z trybu czuwania. Gwiazdy biorą udział w kampanii non profit, a spoty z ich udziałem będą emitowane w telewizji do stycznia 2010 roku.

Zmiany klimatu to jedno z największych wyzwań, jakie stoją przed współczesnym światem. W przededniu największych światowych politycznych negocjacji w sprawie zmian klimatu, które pod egidą ONZ rozpoczną się w Kopenhadze podczas Konferencji Klimatycznej ONZ, Ministerstwo Środowiska przypomina: to co każdy z nas robi w życiu codziennym też ma znaczenie dla klimatu. Jak wynika z przeprowadzonych przez resort badań, większość Polaków wie, że powinni żyć bardziej ekologicznie, ale tylko 1/3 z nas oszczędza wodę czy prąd.

Edyta Górniak namawiająca do oszczędzania energii
Emisja spotów rozpoczyna drugą odsłonę kampanii Ministerstwa Środowiska „Zmień nawyki na dobre, zmień klimat na lepszy”. Po raz pierwszy resort zachęcał do działania na rzecz klimatu rok temu w nawiązaniu do Konferencji klimatycznej ONZ – COP 14 w Poznaniu, którą Ministerstwo organizowało. COP 14 był największym szczytem politycznym w tej części Europy i najbardziej prestiżowym forum politycznych negocjacji w sprawie zmian klimatu w 2008 r. Kolejna edycja kampanii kończy czas Prezydencji COP 14 trwającej od czasu poznańskiego szczytu.

Źródło: Ministerstwo Środowiska

4.8/5 - (12 votes)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments