Koniec ze sprzedażą żywego karpia w Auchan!
Ekologia.pl Wiadomości Wpływ człowieka na środowisko Koniec ze sprzedażą żywego karpia w Auchan!

Koniec ze sprzedażą żywego karpia w Auchan!

Auchan rezygnuje ze sprzedaży żywych karpi ‒ we wszystkich swoich sklepach!

fot. shutterstock

fot. shutterstock

Przedstawiciele Tesco podkreślili, że przy rezygnacji ze sprzedaży żywych karpi kierowali się przede wszystkim dobrostanem zwierząt i oczekiwaniom klientów, którzy krytycznie oceniają  sprzedaż żywego karpia w sklepach.
 

„Wyjście ze sprzedaży żywego karpia to wieloletnie rozmowy z polskimi Hodowcami, którzy mając zaufanie do Auchan, stopniowo przestawiali swoje rodzinne hodowle na przetwórstwo, lub poszukiwali innych dróg rozwoju dla swojej branży. Musimy pamiętać o wszystkich elementach tego procesu: o Hodowcach i ich biznesie, o dobrostanie ryby, ale również o potrzebach Klientów” ‒ powiedziała Dorota Patejko, dyrektor ds. Komunikacji i CSR.

Organizacje prozwierzęce nie kryją radości. „Bardzo cieszymy się z decyzji sieci Auchan – to wspólny sukces sieci ale również organizacji, które tak jak nasza od lat uświadamiały konsumentów oraz sklepy, że sprzedaż żywych ryb powoduje cierpienie zwierząt, które w łatwy sposób można zmniejszyć. Auchan sukcesywnie rezygnowało ze sprzedaży żywych ryb w kolejnych placówkach, a swoją dzisiejszą decyzją wyznaczyło dobry standard wśród polskich sklepów” ‒ komentuje Cezary Wyszyński z Fundacji Viva.

To już kolejna sieć sklepów rezygnuje ze sprzedaży żywego karpia! Podobną decyzję o wycofaniu żywych ryb ze sprzedaży podjęły sieci Tesco, Selgros, B1 (dawne markety Real), Lidl, Biedronka, a także sieć sklepów Netto.

Żywe karpie nadal sprzedaje m.in. Kaufland, Carrefour, MAKRO Polska i E.Leclerc Polska.

Ekologia.pl
4.7/5 - (15 votes)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments