Pieniądze dla Dolnego Śląska
Ekologia.pl Wiadomości Wpływ człowieka na środowisko Pieniądze dla Dolnego Śląska

Pieniądze dla Dolnego Śląska

Uczestnicy Forum Samorządowego w Kudowie przy punkcie informacyjnym o unijnym Programie Operacyjnym Infrastruktura i Środowisko. Od lewej: Andrzej Żyłajtys, zastępca prezesa WFOŚiGW we Wrocławiu; Zdzisław Średniawski, wicewojewoda dolnośląski; Tadeusz Dra
Uczestnicy Forum Samorządowego w Kudowie przy punkcie informacyjnym o unijnym Programie Operacyjnym Infrastruktura i Środowisko. Od lewej: Andrzej Żyłajtys, zastępca prezesa WFOŚiGW we Wrocławiu; Zdzisław Średniawski, wicewojewoda dolnośląski; Tadeusz Drab, wicemarszałek województwa dolnośląskiego; Andrzej Wąsik, starosta powiatu wrocławskiego i Ewa Mańkowska, prezes WFOŚiGW we Wrocławiu. Fot. Robert Borkacki
Pięć miliardów euro na ekologię z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ) będzie trafiać do Polski do roku 2013. Część z tego prawdziwego morza gotówki pomoże budować nowe oczyszczalnie ścieków czy instalacje do unieszkodliwiania odpadów także na Dolnym Śląsku.

Informacja ta została przekazana na IX Dolnośląskiego Forum Samorządu Terytorialnego w Kudowie Zdroju (12-14 marca 2008 r.). W spotkaniach wzięło udział ponad 300 samorządowców z całego regionu.

– Z województwa dolnośląskiego po pieniądze z POIiŚ zgłoszono do tej pory 30 przedsięwzięć – mówi Ewa Mańkowska, prezes WFOŚiGW. – Wśród nich większość, bo aż 27, to zadania związane z gospodarką wodno-ściekową. Pozostałe dotyczą gospodarki odpadami.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu
4.9/5 - (12 votes)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments