Polska w termowizyjnym obiektywie
Ekologia.pl Wiadomości Wpływ człowieka na środowisko Polska w termowizyjnym obiektywie

Polska w termowizyjnym obiektywie

Firmy znane z działań proekologicznych, instytucje publiczne odpowiadające za ochronę środowiska, a nawet organizacje ekologiczne nie zawsze dbają w swoich siedzibach o ochronę środowiska – wynika z raportu „Polska w termowizyjnym obiektywie” opracowanego przez firmę Isover.

Mało kto wie, że 40 proc. wytworzonej energii w Europie „konsumują” budynki. Zminimalizowanie w nich strat energii poprzez zaizolowanie budynku zostało uznane w 2007 roku przez renomowaną firmę konsultingową McKinsey za najefektywniejszy i najtańszy sposób ograniczenia emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

Specjaliści Isover zbadali w listopadzie br. stan ociepleń 18 warszawskich budynków – siedzib firm, instytucji i organizacji działających na rzecz ochrony środowiska. Okazało się, że ponad 70 proc. z nich było źle lub bardzo źle ocieplonych. Takie właśnie budynki przyczyniają się do znacznie zwiększonej emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Powodują konieczność produkcji większej ilości energii, a każda megawatogodzina produkowanej w Polsce energii elektrycznej powoduje powstanie 1000 kg dwutlenku węgla.

Badanie przeprowadzono techniką zdjęć termowizyjnych, która pozwala na ukazanie promieniowania cieplnego fotografowanych obiektów.

Źródło: wnp.pl

5/5 - (9 votes)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments