Radom: 3200 pieców węglowych do wymiany
Ekologia.pl Wiadomości Wpływ człowieka na środowisko Radom: 3200 pieców węglowych do wymiany

Radom: 3200 pieców węglowych do wymiany

Fot.: sxc.hu
Fot.: sxc.hu

W Radomiu lokalnie przekroczone są dopuszczalne normy emisji dwutlenku węgla. Aby to zmienić w  mieście tym trzeba  wymienić 3 200 pieców opalanych węglem.

Władze Radomia opracowały „Program obniżania niskiej emisji na lata 2010-2017”. Jak nas poinformowała dyrektorka Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa, pani Grażyna Krugły miasto zaplanowało działania naprawcze, których podstawą będzie wymiana ogrzewania na bardziej ekologiczne np. gazowe, elektryczne, olejowe i, co według nas byłoby najbardziej sensowne,instalacje wykorzystujące odnawialne źródła energii.

Mieszkańcy takich dzielnic, jak: centrum miasta, Kaptur, Glinice i Planty, które zdecydują się na podłączenie do centralnego ogrzewania mogą liczyć na pokrycie 90 proc. kosztów zakupu i montażu węzła cieplnego wraz z przyłączem. Osoby z innych dzielnic, jeśli podejmą decyzje o wymianie  pieca, mogą otrzymać zwrot połowy kosztów.Inne sposoby ogrzewania będą premiowane dofinansowaniem w wysokości 75 proc.

Cały program ma jeszcze jedną zaletę – nowe piece będą miały ustawione parametry w sposób, który uniemożliwi spalanie w nich śmieci.

Życzymy powodzenia.

ekologia.pl

4.9/5 - (8 votes)
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments

wymiana starych piecy na nowe ekologiczne to bardzo dobry pomysl tym bardziej ze osoby ubiegajace sie o wymiane dostana dofinansowanie bo to bardzo kosztowne dziwi mnie tylko jedno sa tez miejsca , ktore sa wizytowka Radomia . Zyjemy w XXI w a ulica Kozienicka jadac z miasta ulica Struga Kozienicka do ronda niema kanalizacji sciekow sanitarnych, gazu a co tu mowic o wymianie piecy.