Raport klimatyczny IPCC pod lupą naukowców
Ekologia.pl Wiadomości Wpływ człowieka na środowisko Raport klimatyczny IPCC pod lupą naukowców

Raport klimatyczny IPCC pod lupą naukowców

Ekologia.pl
Ekologia.pl

W piątek zaczął się przegląd słynnego raportu klimatycznego IPCC. Na podstawie przesłuchań i wystąpień, naukowcy sprawdzą, czy przy opracowywaniu dokumentu zostały wykorzystane wiarygodne dane.

Najnowsze śledztwo ma związek z zarzutami wobec klimatologów, którzy w sposób nierzetelny przedstawili informacje dotyczące globalnych zmian klimatycznych. Międzyrządowy Zespół ds. Zmian Klimatu przyznaje się do jednego błędu, a mianowicie, że ostrzeżenie przed szybkim topnieniem himalajskich lodowców powstało na bazie błędnych danych – katastrofa nie wydarzy się w roku 2035, ale być może dopiero w… 2350 r.

Rada Międzyakademicka (IAC) zbada prace IPCC, w szczególności sprawozdania z 2007 roku, które były podstawą do przyznania Nagrody Nobla byłemu wiceprezydentowi USA, Alowi Gore. Grupa badawcza składa się z 12 specjalistów z różnych dziedzin. Na czele panelu stoi Harold Shapiro, znany ekonomista i były dziekan uniwersytetu w Princeton. Komisja dokona przeglądu IPCC, a sprawozdanie z oceny zostanie opublikowane prawdopodobnie pod koniec wakacji.

Ekologia.pl (JS)
4.6/5 - (18 votes)
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments

hehehee ocieplenie klimatu, a u mnie w bloku ciągle grzeją