Konsultacje społeczne w projekcie "Kraina Żubra"
Zapoznanie z gatunkiem, a także podniesienie poziomu akceptacji żubrów przez lokalną społeczność - takie są główne cele konsultacji społecznych, prowadzonych na terenie gmin Puszczy Białowieskiej w ramach projektu "Kraina Żubra - ochrona żubra w Puszczy Białowieskiej". To ...
Tatrzański niedźwiadek – ofiara czy napastnik?
Odpowiedź na to pytanie będzie miała wpływ na dalsze losy szóstki turystów. Zakopiańska prokuratura wszczęła postępowanie w sprawie zabicia przez nich 1,5 - rocznego niedźwiadka. Sprawcom grozi do dwóch lat więzienia. Badane są okoliczności zajścia.
Indie-Delhi-atak małp
20 tysięcy małp zagraża spokojowi mieszkańców Delhi, stolicy Indii. Jak zawsze o tej porze roku wędrujące małpy przybyły do Delhi w poszukiwaniu jedzenia. Władze miasta próbują zorganizować akcję oczyszczania Delhi z nieproszonych gości.Inwazja małp spowodowała już pierwsze ...
KE-połów dorsza-postępowanie przeciwko Polsce
Komisja Europejska rozpoczęła postępowanie przeciwko Polsce za złamanie zakazu połowów dorsza na Wschodnim Bałtyku.
W Tatrach zabito niedźwiadka
W Dolinie Chochołowskiej doszło do tragedii. Sześciu turystów zabiło półtorarocznego niedźwiadka! Częstowali go kanapkami, a później obrzucili kamieniami i wrzucili do potoku. Zwłoki zwierzęcia odnaleźli w nocy z soboty na niedzielę leśnicy Tatrzańskiego Parku Narodowego.
Wojewoda świętokrzyski wprowadził ochronę jodły
Wojewoda świętokrzyski wprowadził ochronę jodły
Rozporządzenie o ochronie gatunkowej jodły pospolitej, która jest szczególnie narażona na niszczenie w okresie przed Świętem Zmarłych oraz Bożym Narodzeniem, wydał wojewoda świętokrzyski Grzegorz Banaś.
Pasaż zakupowy