W podkarpackich lasach coraz więcej zwierzyny leśnej
Polskie lasy pełne niedźwiedzi, żubrow i wilków
Lasy Podkarpacia pełne są dzikiej zwierzyny. W regionie żyje m. in. 170 niedźwiedzi, 270 żubrów, 500 wilków i 9,6 tys. bobrów – informuje  Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie.
Wiosna na całego! Pierwsze bociany już w Kłopocie!
Wiosna na całego! Bociany już w Kłopocie!
We wtorek 17 marca w godzinach popołudniowych do Kłopotu w Lubuskiem przyleciały pierwsze dwa bociany. Tegoroczny przylot ptaków do bocianiej wioski jest jednym z najszybszych na tle ostatnich kilku lat.
W Tatrach pojawiły się bobry. Czy zdetronizują świstaki?
Bobry w Tatrach? Świadczą o tym żeremia
W Tatrach pojawiły się bobry. Ślady obecności tych zwierząt – w postaci ściętych i obgryzionych z kory drzew − zostały zauważone już w październiku 2014 r. na Łysej Polanie.
W helskim fokarium narodził się bóg mórz i oceanów
W fokarium narodził się bóg mórz i oceanów
W fokarium Stacji Morskiej IOUG urodziła się pierwsza w tym roku foka. Focze szczenię o imieniu Neptun przyszło na świat w poniedziałek 23 lutego br. nad ranem. Jeżeli wszystko się powiedzie, to wkrótce urodzą jeszcze dwie kolejne foki, które znajdują się pod opieką helskiego fokarium.
Zimowe ptakoliczenie. Rusza ogólnopolska akcja liczenia ptaków
OTOP zaprasza na „zimowe ptakoliczenie”!
Styczeń to szczególny okres dla ornitologów. Zawsze w ostatni weekend tego miesiąca odbywa się zimowe ptakoliczenie. Nie ma żadnych ograniczeń dla chcących uczestniczyć w liczeniu – każdy może notować, ilu przedstawicieli, którego gatunku odwiedza jego karmnik, ogród, skwer przed blokiem ...
Rekord! W Lubuskiem hibernuje prawie 40 tys. nietoperzy
Rekord! W Lubuskiem jest prawie 40 tys. nietoperzy
W Lubuskiem padł absolutny rekord liczby nietoperzy. W Międzyrzeckim Rejonie Umocnionym hibernuje 38.594 osobników z 9 gatunków, o 800 nietoperzy więcej niż w rekordowym 2008 roku.
W Szwecji trwa masowy odstrzał wilków
W Szwecji trwa masowy odstrzał wilków
Rząd szwedzki wydał pozwolenie na odstrzał 44 wilków. Taka decyzja stanowi naruszenie przepisów Dyrektywy Habitatowej, według której wilk jest gatunkiem podlegającym ścisłej ochronie. − informuje WWF Polska.
W weekend rusza wielkie liczenie nietoperzy
W weekend rusza wielkie liczenie nietoperzy. 10 i 11 stycznia 2015 r. chiropterolodzy oszacują liczbą hibernujących ssaków w rezerwacie przyrody „Nietoperek” oraz obiektach wolnostojących Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego w Lubuskiem.
Foczy boom: trzy helskie foki są w ciąży
Foczy boom: trzy helskie foki są w ciąży
Trzy helskie foki szare są w ciąży. Jeśli nie będzie żadnych komplikacji, foki urodzą się na przełomie lutego i marca.  – mówi Katarzyna Pietrasik z WWF Polska.
Jadowita ryba w Bałtyku
Czy kąpiel w Bałtyku będzie nadal bezpieczna?
W Bałtyku coraz częściej pojawia się ostrosz – najbardziej jadowita ryba występująca w europejskich wodach.  Czy zatem kąpiel w Bałtyku będzie nadal bezpieczna?
Pasaż zakupowy