Czy spóźnionym kochankom wylęgną się pisklęta
W słynnym gnieździe bocianów w Przygodzicach ostatnie dni upłynęły pod znakiem godów. Czy „spóźnionym kochankom” pojawią się jajka, czy wylęgną się pisklęta, czy wszystkie szczęśliwie wylecą z gniazda? Tego będzie można dowiedzieć się śledząc losy bocianów na stronie: www.bociany.ec.pl. ...
70 fok wylegiwało się w rejonie ujścia Wisły
70 fok wylegiwało się w rejonie ujścia Wisły
Ponad 70 fok szarych udało się zaobserwować w rejonie ujścia Wisły. Fotodokumentacja tej obserwacji pochodzi z przelotu, realizowanego w ramach działań prowadzonych przez WWF Polska.
W tej warszawskiej myjni wykąpiesz swojego psa
W tej warszawskiej myjni wykąpiesz swojego psa
Jeśli masz dosyć mycia psa w swoim domu możesz skorzystać z samoobsługowej myjni dla czworonogów. Takie miejsce powstało właśnie w Warszawie.
Czy populacja polskich rysi wyginie?
Czy populacja polskich rysi wyginie?
Ryś iberyjski, krewny rysia eurazjatyckiego, znajduje się dziś na skraju wyginięcia. Podobny los może spotkać populację nizinną rysia eurazjatyckiego w Polsce – alarmuje ekologiczna WWF Polska.
Polska w czołówce, jeśli chodzi o pow. lasów
Mamy coraz więcej lasów. Jak informuje serwis Lasy Państwowe od zakończenia II wojny światowej powierzchnia lasów zwiększyła się z 21 do prawie 30 proc.
Rybołów zagrożony – możesz pomóc go chronić!
Rybołów zagrożony – możesz pomóc go chronić!
Jak pomóc w ochronie zagrożonego wyginięciem rybołowa? Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Gorzowie tworzy bazę danych o populacji rybołowa i liczy na pomoc miłośników przyrody, leśników i wędkarzy. Uzyskane w ten sposób informacje pomogą na wzmocnienie efektywności ochrony tego ...
Przyroda powoli zwiastuje nadchodzącą wiosnę
Ciepła pogoda sprawiła, że na odmarzniętych nadwarciańskich rozlewiskach pojawiły się z już gęsi. W ostatnich dniach na porannym wylocie naliczono ich ponad 60 tysięcy, co jest rekordową liczbą w sezonie jesienno-zimowym 2013-2014.
Czy rysie znikną z polskiego krajobrazu?
Czy rysie znikną z polskiego krajobrazu?
Czy ryś zniknie z polskich nizin? Kurczenie się populacji nizinnej rysiów w Polsce rozpoczęło się ponad ćwierć wieku temu, kiedy ten charyzmatyczny drapieżnik zaczął znikać z Mazur. Nawet objęcie rysia ścisłą ochroną gatunkową w 1995 roku, w tym całkowitym zakazem odstrzału, nie odwróciło ...
Dlaczego naukowcy śledzą śnieżne leopardy?
Dlaczego naukowcy śledzą śnieżne leopardy?
Naukowcy z Nepalu postanowili śledzić śnieżnego leoparda (zwanego również irbisem lub panterą śnieżną) w celu lepszego poznania zwyczajów tego zwierzęcia. Głównym celem eksperymentu jest zbadanie wpływu zmian klimatu oraz działalności ludzkiej na życie tego gatunku.
Stworzą stawy, by chronić żółwie blotne
Stworzą stawy, by chronić żółwie blotne
Do połowy marca w nadleśnictwie Nidzica powstanie pięć stawów, które mają poprawić warunki bytowe żółwi błotnych. Na projekt przeznaczono ponad 1,5 mln zł.
Pasaż zakupowy