Prywatna hodowla żubrów w Kiermusach
Białowieskie żubry trafią do prywatnej hodowli. Pierwsza w Polsce prywatna hodowla żubrów powstanie w Kiermusach koło Tykocina.
Wataha wściekłych wilków atakuje osiedle na Alasce
Wataha chorych na wściekliznę wilków atakuje osiedle eskimoskie na Alasce. Stado porwało już trzy psy zaprzęgowe i zagryzło miot szczeniaków.
Potrafi biec przez sześć godzin bez przerwy
Amerykańscy naukowcy wyhodowali genetycznie zmodyfikowaną "supermysz". Zwierzę jest szybsze, zwinniejsze i bardziej płodne od innych przedstawicieli swojego gatunku.
Stuletnia ryba z Alaski
W zeszłym miesiącu podczas zwykłych połowów śledzi na Morzu Beringa rybacy schwytali przez przypadek najstarsze zwierzę Alaski: blisko 100-letnią rybę skalną (Sebastes borealis). Mierzyła 1,1 m, a ważyła aż 27 kg.
Jedna trzecia małp na świecie zagrożona wyginięciem
Niemal jedna trzecia światowej populacji małp może wyginąć, jeśli ludzie nadal będą polować, handlować dzikimi zwierzętami i niszczyć dżungle tropikalne - ostrzega w piątek Światowa Unia Ochrony Przyrody i Jej Zasobów (IUCN).
Rząd zobowiązał się do przestrzegania zakazu połowów dorsza
Polski rząd zobowiązał się, że będzie przestrzegać zakazu połowów dorsza na Wschodnim Bałtyku.
Tatrzański niedźwiadek – ofiara czy napastnik?
Odpowiedź na to pytanie będzie miała wpływ na dalsze losy szóstki turystów. Zakopiańska prokuratura wszczęła postępowanie w sprawie zabicia przez nich 1,5 - rocznego niedźwiadka. Sprawcom grozi do dwóch lat więzienia. Badane są okoliczności zajścia.
Indie-Delhi-atak małp
20 tysięcy małp zagraża spokojowi mieszkańców Delhi, stolicy Indii. Jak zawsze o tej porze roku wędrujące małpy przybyły do Delhi w poszukiwaniu jedzenia. Władze miasta próbują zorganizować akcję oczyszczania Delhi z nieproszonych gości.Inwazja małp spowodowała już pierwsze ...
KE-połów dorsza-postępowanie przeciwko Polsce
Komisja Europejska rozpoczęła postępowanie przeciwko Polsce za złamanie zakazu połowów dorsza na Wschodnim Bałtyku.
W Tatrach zabito niedźwiadka
W Dolinie Chochołowskiej doszło do tragedii. Sześciu turystów zabiło półtorarocznego niedźwiadka! Częstowali go kanapkami, a później obrzucili kamieniami i wrzucili do potoku. Zwłoki zwierzęcia odnaleźli w nocy z soboty na niedzielę leśnicy Tatrzańskiego Parku Narodowego.
Pasaż zakupowy