Coraz więcej przypadków postrzeleń dzikich zwierząt

Niedziela 02.10.2011
Postrzelony gawron Fot. Jakub Kotowicz, Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych/www.orzw.pl

Jak informuje Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych z Przemyśla, coraz częściej zdarzają się przypadki zranienia dzikich osobników, głównie ptaków z broni pneumatycznej. Za taki stan rzeczy może odpowiadać wzrost zamożności polskiego społeczeństwa oraz brak prawnego obowiązku posiadania pozwoleń na broń wiatrową.W tym roku do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych trafiło wiele zwierząt postrzelonych z broni. Na początku sierpnia pod opiekę trafił rzadki i chroniony raróg. Dzięki dwugodzinnej operacji weterynarze uratowali ptaka.

W trakcie wakacji do ośrodka trafiły także cztery bociany. Młode ptaki były w bardzo ciężkim stanie, wszystkie zostały postrzelone. Uratowano tylko trzy boćki, z których dwa nigdy nie odzyskają pełnej sprawności.

Duża część przypadków postrzeleń dotyczy zwierząt objętych ochroną gatunkową. Niestety wykrycie sprawców takich przestępstw jest bardzo trudne. Jeżeli uda się złapać sprawcę i przedstawić mu zarzuty, sprawy ciągną się bardzo długo, a kary są zwykle orzekane w zawieszeniu.
Ekologia.pl

Galeria zdjęć

Postrzelony gawronRanny bocianRanny bocianRarógRarógRaróg
wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy