Sobota 17.07.2010

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków apeluje: pomóżmy ptakom przetrwać upał!

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków apeluje do wszystkich, aby w czasie największych upałów wystawiali wodę dla ptaków. Ptaki cierpią z powodu upału i suszy tak samo jak ludzie i tak samo jak my potrzebują miejsca, gdzie mogą napić się i ochłodzić. Jest to ważne zwłaszcza teraz, kiedy większość naturalnych poideł - jak kałuże i inne małe zbiorniki wody – szybko wysycha.Fot. sxc.huFot. sxc. hu

Wodę najlepiej wystawić w jakimś płaskim naczyniu, tak aby ptaki miały gdzie usiąść i sięgnęły dziobem do jej powierzchni. Może to być talerz, płytka miska, pojemnik po lodach lub margarynie, czy obcięte dno butelki PET. Naczynie należy ustawić w spokojnym, zacienionym miejscu, aby ptaki nie bały się z niego korzystać. Trzeba też pamiętać o częstym uzupełnianiu wody!

O OTOP: Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków (OTOP) jest zarejestrowaną, krajową organizacją pozarządową o statusie pożytku publicznego, zajmującą się ochroną dzikich ptaków i miejsc, w których żyją. Jej celem jest zachowanie dziedzictwa przyrodniczego dla dobra obecnych i przyszłych pokoleń. Zrzesza ponad 3 tysiące członków, a swoją pracą wspiera ją ponad 600 wolontariuszy. OTOP jest polskim partnerem światowej federacji towarzystw ochrony ptaków – BirdLife International.
Ekologia.pl

Bibliografia

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków

Ocena (5.0) Oceń: