"Sierpień 80" nie godzi się z limitami CO2
Ekologia.pl Wiadomości Wpływ człowieka na środowisko „Sierpień 80” nie godzi się z limitami CO2

„Sierpień 80” nie godzi się z limitami CO2

Fot.: sxc.hu
Fot.: sxc.hu
Związkowcy z „Sierpnia 80” nie zgadzają się z polityką klimatyczną Unii Europejskiej. Wzywają wszystkie organizacje związkowe do wspólnego działania mającego na celu zmianę „szkodliwych decyzji unijnych komisarzy”.

Zdaniem związkowców z organizacji „Sierpień 80” polityka Komisji Europejskiej w zakresie ochrony klimatu zagrozić może polskiemu górnictwu, ciepłownictwu i energetyce oraz zatrudnionych w tych sektorach ludziom. W ich ocenie narzucane Polsce przez kraje Wspólnoty  limity na emisję gazów CO2 są oderwane od polskich realiów  i poważnie zagrażają całej gospodarce i społeczeństwu.

Związkowcy  nie zgadzają się z reakcją polskiego rządu w tej sprawie. „Koalicja rządowa PO-PSL zdaje się godzić z decyzjami Komisji Europejskiej, które do końca zniszczyć mogą polskie górnictwo, a społeczeństwo polskie wpędzić w jeszcze większą nędzę. Premier Donald Tusk nie przywiązuje większej wagi do problemu zbyt małych limitów na emisję gazów przyznanych Polsce. Nie wykazuje woli zmiany tej decyzji” – czytamy  w komunikacie.

Źródło: cire.pl
4.8/5 - (12 votes)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments