Gigantyczny wyciek ropy do Zatoki Gdańskiej
Gigantyczny wyciek ropy do Zatoki Gdańskiej
Wyciek setek tysięcy litrów ropy bezpośrednio do morza, skażony Bałtyk i zanieczyszczone plaże w rejonie całej Zatoki Gdańskiej – taki scenariusz jest możliwy.  Wszystko przez wrak tankowca Franken, który spoczywa na dnie Zatoki Gdańskiej.
Polskie majonezy bez jajek z chowu klatkowego
Polskie majonezy bez „trójek”
Najwięksi producenci majonezu w Polsce rezygnują z używania jaj pochodzących z chowu klatkowego. Do firm rezygnujących z „trójek” dołączyli: Develey, Kielecki, Fanex, Białuty oraz Ocetix.
Firmy zapłacą za wykorzystywanie zwierząt w reklamie
Zapłacą za wykorzystywanie zwierząt w reklamie
Wizerunki zwierząt w reklamach sprawiają, że promocje wielu produktów stają się atrakcyjniejsze i skuteczniejsze. Niestety 9 na 10 najpopularniejszych zwierząt występujących w reklamach to zwierzęta zagrożone lub narażone na wyginięcie. Organizacja Narodów Zjednoczonych utworzyła fundusz ...
Pasta do zębów powoduje powstanie „superbakterii” odpornych na antybiotyki
Pasta do zębów powoduje powstanie „superbakterii” odpornych na antybiotyki
Triklosan, środek, który można znaleźć w pastach do zębów i kosmetykach do mycia rąk, może przyczyniać się do powstawania bakterii, które są odporne na antybiotyki ‒ wynika z badania opublikowanego na łamach czasopisma „Environment International”
Napoje energetyczne mogą niszczyć serce
Napoje energetyczne mogą niszczyć serce
Spożywanie napojów energetycznych może negatywnie wpływać na pracę serca – wynika z najnowszych badań niemieckich naukowców.
Kiedy zjemy zmodyfikowany genetycznie bekon?
Kiedy zjemy zmodyfikowany genetycznie bekon?
Naukowcy stworzyli świnie, które są odporne na jedną z najbardziej kosztownych chorób zwierząt na świecie. A osiągnęli to dzięki niewielkiej zmianie w DNA zwierząt ‒ wynika z badań opublikowanych na łamach czasopisma  „Journal of Virology”
Zachorowań na boreliozę będzie coraz więcej. Wszystko przez zmiany klimatu
Zachorowań na boreliozę będzie coraz więcej
Fale upałów, ekstremalne zjawiska pogodowe czy wzrost zachorowań na boreliozę – to tylko niektóre negatywne skutki zdrowotne zmiany klimatu, jakie odczują Polacy w najbliższych latach.
Miliony dla piłkarzy, głodowe pensje dla pracowników
Miliony dla piłkarzy, głodowe pensje dla pracowników
Lada moment rozpoczną się Mistrzostwa Świata w piłce nożnej. Kiedy miliony ludzi na świecie przygotowują się do kibicowania ulubionym drużynom podczas Mistrzostw Świata w piłce nożnej, raport Foul Play opublikowany przez Éthique sur l’éthiquette i Clean Clothes Campaign ujawnia, że adidas i ...
Nie będziemy śmietniskiem Europy! Rząd na wojnie ze śmieciową mafią
Rząd na wojnie ze śmieciową mafią
W Polsce płoną składowiska odpadów. Paliło się m.in. wysypisko w Zgierzu, Olsztynie, Warszawie, Wszedniu oraz składowisko opon w Trzebini. Dlatego rząd szykuje zmiany w prawie. Inspekcja Ochrony Środowiska dostanie nowe uprawnienia, wprowadzone zostaną niezapowiedziane kontrole i ...
Na polskich eko produktach zarabia głównie zagranica
Kto zarabia na polskich eko produktach?
Rolnictwo ekologiczne w naszym kraju od kilku lat przeżywa okres stagnacji i spadków. Powierzchnia upraw skurczyła się z 670 tys. ha w 2013 r. do ok. 500 tys. ha obecnie. To tyle, ile było w 2010 roku. Część gospodarstw wstrzymuje produkcję ekologiczną wraz z końcem dopłat, bo bez nich ...
Pasaż zakupowy