Spotkanie ministra Nowickiego w Kopenhadze
Spotkanie ministra Nowickiego w Kopenhadze
W piątek, 18 stycznia, Minister Środowiska Maciej Nowicki spotkał się z duńską Minister Klimatu i Energii Connie Hedegaard oraz pełnomocnikiem rządu duńskiego ds. klimatu Bo Lidegaardem.
Minister Nowicki podpisał Umowę dotyczącą 14 Konferencji Klimatycznej w Poznaniu
Minister Nowicki podpisał Umowę dotyczącą 14 Konferencji Klimatycznej w Poznaniu
W czwartek, 17 stycznia, Minister Środowiska prof. Maciej Nowicki oraz Sekretarz Wykonawczy Ramowej Konwencji NZ w sprawie Zmian Klimatu Yvo de Boer podpisali w Bonn umowę między rządem RP i Sekretariatem Konwencji, dotyczącą zorganizowania w Polsce  14 Konferencji Klimatycznej. ...
Pierwsze reakcje Parlamentu Europejskiego na propozycje działań na rzecz redukcji poziomu emisji CO2
Posłowie zgodnie poparli zaprezentowany dziś w Parlamencie Europejskim pakiet legislacyjny przewidujący szereg działań w obszarze energii i zmian klimatu na rzecz redukcji poziomu emisji gazów cieplarnianych. Zastrzeżenia i obawy posłów budziły jednak kwestie dotyczące promowania ...
"Okrągły stół" w sprawie budowy obwodnicy Augustowa po raz drugi
W spotkaniu, w Warszawie, wzięli udział przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, samorządowcy i ekolodzy, a także przedstawiciele ministerstwa środowiska i infrastruktury.
Piotrków: Estetyczny i ekologiczny
Niezwykle dynamicznie przebiegała w 2007 roku realizacja inwestycji drogowych w Piotrkowie Trybunalskim. Przy budowach i modernizacjach dróg stosowano nowoczesne technologie i proekologiczne rozwiązania, które pozwalały ubiegać się o pieniądze „z zewnątrz”.
Przejęcie szkół leśnych do prowadzenia przez Ministra Środowiska od dnia 1 stycznia 2008 roku.
W kwietniu i lipcu 2007 roku władze samorządowe, prowadzące średnie szkoły leśne, podpisały porozumienia z Ministrem Środowiska o przekazaniu ich prowadzenia od dnia 1 stycznia 2008 roku. Warunkiem przekazania było, między innymi, zapewnienie przez samorząd odpowiednich warunków ...
Przełom w limitach na emisję dwutlenku węgla?
Komisja Europejska chce pozwolić nowym krajom Unii, w tym Polsce, na zwiększoną emisji dwutlenku węgla. Agencja Reutera i tygodnik European Voice informują, że takie propozycje mają znaleźć w unijnej strategii energetycznej, którą Bruksela przedstawi w przyszłym tygodniu.
Ustalono 3 warianty przebiegu obwodnicy Augustowa
Uczestnicy "okrągłego stołu" w sprawie budowy obwodnicy Augustowa wybrali trzy warianty przebiegu tej drogi, które zostaną poddane dalszej analizie.
Foliowe torebki zabijają rocznie 2 mln zwierząt!
Jednorazowe reklamówki, których każdego dnia zużywamy miliony, szkodzą nie tylko ludziom. Dwa miliony zwierząt, w tym wiele ptaków, ginie każdego roku z powodu wyrzucanych torebek - czytamy w Życiu Warszawy.
Śmieciowy problem Włoch
Pojawiły się przeszkody w realizacja planu rządu, który przewiduje nawet użycie wojska w wyjątkowych przypadkach.
Pasaż zakupowy