Inwestycje w Powiecie Tarnowskim
Samorządowi powiatowemu udało się pozyskać 1,7 mln zł od EkoFunduszu na projekt pod nazwą „Ochrona rodzimej fauny i flory oraz zagospodarowanie turystyczne Parku Krajobrazowego Pasma Brzanki”.
Krakowskie MPO jest przyjazne środowisku
Krakowskie MPO zdobyło nagrodę w ramach IX edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego „Przyjaźni Środowisku”, który jest organizowany przez Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych.
 WFOŚiGW Wrocław: miliony na kanalizację
WFOŚiGW Wrocław: miliony na kanalizację
Ponad 4 mln zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu pomoże gminie Wołów wybudować 23 km nowych kanalizacyjnych rur.
W 2009 roku ruszy budowa zbiornika Racibórz Dolny
W 2009 roku ruszy budowa zbiornika Racibórz Dolny
Stan przygotowań do budowy zbiornika, który ma być kluczowym elementem systemu ochrony przeciwpowodziowej całej doliny Odry, od granicy z Czechami po Opole i Wrocław, przedstawił w piątek Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach.
270 mln zł. na termomodernizacje w 2008 r.
Na termomodernizację budynków ustawa budżetowa na 2008 r. przeznacza 270 mln. Pieniądze na modernizacje będzie dystrybuował Fundusz Termomodernizacji.
Progi na ulicach szkodzą środowisku
Progi spowalniające samochody są krytykowane nie tylko przez kierowców, ale także ekologów. Naukowcy dowiedli, że wymuszanie przez nie zmiany prędkości samochodów mogą mieć znaczny wpływ na klimat.
Bałtycki rurociąg wymaga dodatkowych badań
Bałtycki rurociąg wymaga dodatkowych badań
W związku z wizytą polskiego premiera w Moskwie, Donald Tusk chce zaproponować Rosji budowę gazociągu nie na dnie Bałtyku, ale na lądzie. Międzynarodowa organizacja ekologiczna WWF przypomina: zanim powstanie bałtycka rura należy sprawdzić, jaki wpływ będzie miała dla środowiska. Dlatego ...
Czaplinek > Plan ochrony dla "Brunatnej Gleby"
Rezerwat przyrody "Brunatna Gleba" został objęty szczególnym nadzorem. Wojewoda zachodniopomorski wydał dekret o ustanowieniu planu ochrony dla tego obszaru.
Via Baltica poprowadzi przez Ełk?
Samorządowcy z województwa warmińsko-mazurskiego zaproponowali, aby trasa Via Baltica, przechodziła przez wschodnią część regionu.
Nowe kraje członkowskie nie są zachwycone EU ETS
Nowe kraje członkowskie nie są zachwycone EU ETS
Nie ma sensu cała polityka klimatyczna UE w sytuacji, gdy do każdej tony wyprodukowanego cementu będziemy musieli dołożyć drugą tonę pochodzącą z importu. Ten sam problem dotyczy również stali, wapna, szkła i chemii. Na nic oszczędności wypracowane dzięki inwestycjom proekologicznym w naszych ...
Pasaż zakupowy