270 mln zł. na termomodernizacje w 2008 r.
Na termomodernizację budynków ustawa budżetowa na 2008 r. przeznacza 270 mln. Pieniądze na modernizacje będzie dystrybuował Fundusz Termomodernizacji.
Progi na ulicach szkodzą środowisku
Progi spowalniające samochody są krytykowane nie tylko przez kierowców, ale także ekologów. Naukowcy dowiedli, że wymuszanie przez nie zmiany prędkości samochodów mogą mieć znaczny wpływ na klimat.
Bałtycki rurociąg wymaga dodatkowych badań
Bałtycki rurociąg wymaga dodatkowych badań
W związku z wizytą polskiego premiera w Moskwie, Donald Tusk chce zaproponować Rosji budowę gazociągu nie na dnie Bałtyku, ale na lądzie. Międzynarodowa organizacja ekologiczna WWF przypomina: zanim powstanie bałtycka rura należy sprawdzić, jaki wpływ będzie miała dla środowiska. Dlatego ...
Czaplinek > Plan ochrony dla "Brunatnej Gleby"
Rezerwat przyrody "Brunatna Gleba" został objęty szczególnym nadzorem. Wojewoda zachodniopomorski wydał dekret o ustanowieniu planu ochrony dla tego obszaru.
Via Baltica poprowadzi przez Ełk?
Samorządowcy z województwa warmińsko-mazurskiego zaproponowali, aby trasa Via Baltica, przechodziła przez wschodnią część regionu.
Nowe kraje członkowskie nie są zachwycone EU ETS
Nowe kraje członkowskie nie są zachwycone EU ETS
Nie ma sensu cała polityka klimatyczna UE w sytuacji, gdy do każdej tony wyprodukowanego cementu będziemy musieli dołożyć drugą tonę pochodzącą z importu. Ten sam problem dotyczy również stali, wapna, szkła i chemii. Na nic oszczędności wypracowane dzięki inwestycjom proekologicznym w naszych ...
Plastikowe butelki zatruwają gorące płyny
Pod wpływem gorących płynów z poliwęglanowych butelek do karmienia uwalniają się substancje, które mogą być szkodliwe dla dzieci - informuje pismo "Toxicology Letters".
KE wspiera transport szanujący środowisko
Komisja Europejska oferuje wsparcie bezpośrednie dla prywatnych usług transportowych, które przyczynią się do ograniczenia natężenia ruchu drogowego oraz jego negatywnego wpływu na środowisko.
Hewlett-Packard: drukarki ze zużytego plastiku
Hewlett-Packard, jeden z producentów sprzętu komputerowego, rozpoczął wytwarzanie kartridży do drukarek z zużytego plastiku, w tym także z innych, pustych pojemników na atrament.
Umowa na Czajkę podpisana
Kontrakt na rozbudowę oczyszczalni ścieków Czajka podpisali wczoraj prezesi miejskich wodociągów i firmy Warbud – lidera konsorcjum, które wygrało przetarg na tę inwestycję – pisze „Rzeczpospolita”.
Pasaż zakupowy