Klimat: ubodzy poniosą największe koszty
Choć zmiany klimatu są zagrożeniem dla całej ludzkości, najbardziej godzą w mieszkańców najbiedniejszych krajów. Mówi o tym raport Programu Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP) o rozwoju społecznym opublikowany w poniedziałek w Brasilii.
XIII Sesja Konferencji Stron Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu UNFCCC,
XIII Sesja Konferencji Stron Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu UNFCCC W dniach 3-14 grudnia br, w Bali (Indonezja) odbędzie się XIII Sesja Konferencji Stron Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu UNFCCC, połączona z III Sesją Konferencji ...
Trzęsienie ziemi o sile 4,3-4,6 stopnia w 14-milionowym Delhi
Stolicę Indii Delhi, nawiedził wstrząs sejsmiczny o sile 4,6 stopnia w skali Richtera. Według indyjskich sejsmologów, jego epicentrum znajdowało się na zachodnim obrzeżu stolicy Indii, przy granicy ze stanem Harjana.
Po co płacić więcej? - świadomość ekologiczna Polaków
Polacy oczekują praktycznych informacji o tym jak dbać o środowisko i są gotowi do podejmowania działań proekologicznych. Jednocześnie niewiele osób zdaje sobie sprawę, że takie działania mogą przynieść znaczące korzyści finansowe.
Kolejne podwyżki w branży recyklingu
Po raz kolejny rynek recyklingowy zarzuca nas podwyżkami. Tym razem wzrosły ceny za dokumentację potwierdzającą recykling. Żeby otrzymać odpowiedni dokument, trzeba będzie zapłacić więcej. Kolejne podwyżki w branży recyklingu.
Azja zmienia kurs polityki środowiskowej
Chiny i Indie oraz kilkanaście innych azjatyckich krajów zobowiązały się na szczycie w Singapurze do przeciwdziałania zmianom klimatycznym w Azji.
W Kościerzynie powstanie oczyszczalnia ścieków
Zakończona właśnie modernizacja kościerzyńskiej oczyszczalni ścieków rozwiąże problemy ściekowe w całym powiecie. Projekt został sfinansowany dzięki unijnej dotacji, przy współudziale Banku Gospodarstwa Krajowego.
Klimat dla Ziemi, Ciepło dla Warszawiaków - cykl seminariów
W październiku wystartował roczny program edukacji ekologicznej dla Warszawy "Klimat dla Ziemi - Ciepło dla Warszawiaków". Jego celem jest podniesienie świadomości ekologicznej i ekonomicznej mieszkańców Warszawy i okolic w zakresie poszanowania, oszczędności i ...
Skażony rejon w woj. lubuskim
Wędrzyn (woj. lubuskie) opanowała plaga nowotworów. W tutejszej okolicy przez kilkanaście lat istniała radziecka tajna baza atomowa. Okazuje się, że Sowieci trzymali nuklearne głowice w specjalnych, podziemnych silosach. Możliwe, że to ze starych lub uszkodzonych części rakiet wyciekały ...
Morze Czarne zatrute na 10 lat
Ropa, która wyciekła z zatopionych statków po ostatnim sztormie na Morzu Czarnym, spowodowała gigantyczną katastrofę ekologiczną. Region będzie zatruty przez co najmniej dziesięć lat – oceniają specjaliści.
Pasaż zakupowy