Apel o ochronę klimatu
Podpisaniem „Apelu Krakowskiego” zakończyło się w czwartek (25 października) IV Forum BISE „Gminy wzorem dla mieszkańców”. Przez dwa dni o zrównoważonej polityce energetycznej rozmawiali przedstawiciele samorządów, organizacji pozarządowych, agencji energetycznych i europejskich banków.
Bomba ekologiczna pod wojskowym lotniskiem
Pod pasem startowym wojskowego lotniska w Świdwinie znajduje się kilkanaście ton substancji toksycznych. "Trybuna" opisuje sprawę lotniska, na którym stacjonuje jednostka wchodząca w skład lotnictwa taktycznego NATO.
Krakatau wybuchnie?
Wzrosła aktywność słynnego indonezyjskiego wulkanu Krakatau, w wyniku erupcji którego w 1883 roku zginęło ponad 36 tys. osób.
Skutki nieprzestrzegania prawa energetycznego
Urząd Regulacji Energetyki ukarał jednego z dystrybutorów energii za nie wywiązywanie się z obowiązku wykorzystywania odnawialnych źródeł energii. Koncern Energetyki EnergiaPro miał zapłacić 100 tys. zł.
Naukowcy potwierdzają zmiany klimatyczne w Arktyce
W ekosystemie Arktyki zachodzą zmiany związane z ociepleniem - potwierdza NOAA (National Oceanic and Atmospheric Administration) - amerykańska agencja zajmująca się m.in. monitorowaniem stanu środowiska w kraju i na świecie. Dane uwzględniono w raporcie "Report Card", który będzie co roku ...
Problematyczny azbest
Najwięcej materiałów zawierających azbest znajduje się na terenie województw mazowieckiego i lubelskiego - poinformowała we wtorek w Radomiu Stanisława Szałucha, ekspert Rady Programowej "Programu usuwania azbestu na terytorium Polski".
Proekologiczny Nicolas Sarkozy
Proekologiczny Nicolas Sarkozy
Prezydent Francji zapowiedział szereg zmian w prawie, dzięki którym jego kraj znajdzie się w czołówce walki ze zmianami klimatycznymi.
Londyn-globalne ocieplenie
Globalne ocieplenie może doprowadzić do wyginięcia większości gatunków zwierząt i roślin - ostrzegają przyrodnicy z uniwersytetu w York. Ich dramatyczne ostrzeżenie opublikowało Królewskie Towarzystwo Naukowe.
Biznes uderza w CO2
Nobel dla Ala Gore’a to dla firm sygnał, że ekologiczny wizerunek się opłaca: z dwutlenkiem węgla walczą firmy telekomunikacyjne i banki.
Łosoś już nie taki zdrowy?
Ryby są zdrowe. Szczególnie łosoś, który jest bogatym źródłem kwasów omega-3. Przynajmniej taki powinien  być. A jak jest w rzeczywistości? Okazuje się, że w ciągu ostatnich pięciu lat zawartość tych cennych kwasów w łososiu hodowlanym spadła o połowę – wynika z najnowszych badań.