Azbestowa niemoc
Dachy i elewacje polskich domów ciągle pokrywają tysiące ton azbestu. Choć program usuwania szkodliwej substancji trwa już pięć lat, Ministerstwo Gospodarki wciąż nie ma pomysłu, jak się jej pozbyć.
Priorytety ministra Nowickiego
Priorytetem dla Ministerstwa Środowiska jest pełne wykorzystanie unijnych funduszy przyznanych Polsce na lata 2007-2013 - poinformował senatorów na posiedzeniu Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska minister środowiska Maciej Nowicki, przedstawiając plan pracy resortu.
Klimat: ubodzy poniosą największe koszty
Choć zmiany klimatu są zagrożeniem dla całej ludzkości, najbardziej godzą w mieszkańców najbiedniejszych krajów. Mówi o tym raport Programu Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP) o rozwoju społecznym opublikowany w poniedziałek w Brasilii.
XIII Sesja Konferencji Stron Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu UNFCCC,
XIII Sesja Konferencji Stron Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu UNFCCC W dniach 3-14 grudnia br, w Bali (Indonezja) odbędzie się XIII Sesja Konferencji Stron Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu UNFCCC, połączona z III Sesją Konferencji ...
Trzęsienie ziemi o sile 4,3-4,6 stopnia w 14-milionowym Delhi
Stolicę Indii Delhi, nawiedził wstrząs sejsmiczny o sile 4,6 stopnia w skali Richtera. Według indyjskich sejsmologów, jego epicentrum znajdowało się na zachodnim obrzeżu stolicy Indii, przy granicy ze stanem Harjana.
Po co płacić więcej? - świadomość ekologiczna Polaków
Polacy oczekują praktycznych informacji o tym jak dbać o środowisko i są gotowi do podejmowania działań proekologicznych. Jednocześnie niewiele osób zdaje sobie sprawę, że takie działania mogą przynieść znaczące korzyści finansowe.
Kolejne podwyżki w branży recyklingu
Po raz kolejny rynek recyklingowy zarzuca nas podwyżkami. Tym razem wzrosły ceny za dokumentację potwierdzającą recykling. Żeby otrzymać odpowiedni dokument, trzeba będzie zapłacić więcej. Kolejne podwyżki w branży recyklingu.
Azja zmienia kurs polityki środowiskowej
Chiny i Indie oraz kilkanaście innych azjatyckich krajów zobowiązały się na szczycie w Singapurze do przeciwdziałania zmianom klimatycznym w Azji.
W Kościerzynie powstanie oczyszczalnia ścieków
Zakończona właśnie modernizacja kościerzyńskiej oczyszczalni ścieków rozwiąże problemy ściekowe w całym powiecie. Projekt został sfinansowany dzięki unijnej dotacji, przy współudziale Banku Gospodarstwa Krajowego.
Klimat dla Ziemi, Ciepło dla Warszawiaków - cykl seminariów
W październiku wystartował roczny program edukacji ekologicznej dla Warszawy "Klimat dla Ziemi - Ciepło dla Warszawiaków". Jego celem jest podniesienie świadomości ekologicznej i ekonomicznej mieszkańców Warszawy i okolic w zakresie poszanowania, oszczędności i ...