Blokada w Augustowie
W niedzielę 4 listopada, przez dwie godziny mieszkańcy miasta blokowali drogę krajową nr 8.
Znów zablokują Augustów
Przeciwko decyzji warszawskiego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który nakazał wstrzymanie budowy obwodnicy Augustowa, chcą w najbliższą niedzielę protestować mieszkańcy tego miasta.
Czy zagrażają nam ekstremalne zjawiska meteorologiczne?
Nasilenie się huraganów, gradobić, powodzi, nie jest zagrożeniem powszechnym, zaś większy zasięg zniszczeń jest związany przede wszystkim z rozwojem cywilizacyjnym i większą liczbą dóbr - twierdzi prof. Halina Lorenc, kierownik warszawskiego ośrodka Instytutu Meteorologii i ...
Tele2 uderza w CO2
Kilka dni temu pisaliśmy o firmach zaangażowanych w ograniczanie emisji dwutlenku węgla do atmosfery („Biznes uderza w CO2”). Kolejną w Polsce przejawiającą proekologiczne postawy firmą jest Tele2.
Apel o ochronę klimatu
Podpisaniem „Apelu Krakowskiego” zakończyło się w czwartek (25 października) IV Forum BISE „Gminy wzorem dla mieszkańców”. Przez dwa dni o zrównoważonej polityce energetycznej rozmawiali przedstawiciele samorządów, organizacji pozarządowych, agencji energetycznych i europejskich banków.
Bomba ekologiczna pod wojskowym lotniskiem
Pod pasem startowym wojskowego lotniska w Świdwinie znajduje się kilkanaście ton substancji toksycznych. "Trybuna" opisuje sprawę lotniska, na którym stacjonuje jednostka wchodząca w skład lotnictwa taktycznego NATO.
Krakatau wybuchnie?
Wzrosła aktywność słynnego indonezyjskiego wulkanu Krakatau, w wyniku erupcji którego w 1883 roku zginęło ponad 36 tys. osób.
Skutki nieprzestrzegania prawa energetycznego
Urząd Regulacji Energetyki ukarał jednego z dystrybutorów energii za nie wywiązywanie się z obowiązku wykorzystywania odnawialnych źródeł energii. Koncern Energetyki EnergiaPro miał zapłacić 100 tys. zł.
Naukowcy potwierdzają zmiany klimatyczne w Arktyce
W ekosystemie Arktyki zachodzą zmiany związane z ociepleniem - potwierdza NOAA (National Oceanic and Atmospheric Administration) - amerykańska agencja zajmująca się m.in. monitorowaniem stanu środowiska w kraju i na świecie. Dane uwzględniono w raporcie "Report Card", który będzie co roku ...
Problematyczny azbest
Najwięcej materiałów zawierających azbest znajduje się na terenie województw mazowieckiego i lubelskiego - poinformowała we wtorek w Radomiu Stanisława Szałucha, ekspert Rady Programowej "Programu usuwania azbestu na terytorium Polski".