Morze Czarne zatrute na 10 lat
Ropa, która wyciekła z zatopionych statków po ostatnim sztormie na Morzu Czarnym, spowodowała gigantyczną katastrofę ekologiczną. Region będzie zatruty przez co najmniej dziesięć lat – oceniają specjaliści.
Mniej soli w soli na poznańskich ulicach
Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu pod presją ekologów ograniczył stosowanie środków chemicznych na drogach. Sól będzie wysypywana tylko w ostateczności. Z powodu soli i innych środków chemicznych po ostatniej zimie uschło aż 1000 drzew.
Rosyjska prasa o tragedii w Cieśninie Kerczeńskiej
Sztorm w Cieśninie Kerczeńskiej i na Morzu Czarnym zatopił 7 statków. Kilka wpłynęło na mielizny. Do wody przedostaje się siarka i mazut. Rosyjskie gazety na pierwszych stronach informują o wczorajszej tragedii.
Blokada w Augustowie
W niedzielę 4 listopada, przez dwie godziny mieszkańcy miasta blokowali drogę krajową nr 8.
Znów zablokują Augustów
Przeciwko decyzji warszawskiego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który nakazał wstrzymanie budowy obwodnicy Augustowa, chcą w najbliższą niedzielę protestować mieszkańcy tego miasta.
Czy zagrażają nam ekstremalne zjawiska meteorologiczne?
Nasilenie się huraganów, gradobić, powodzi, nie jest zagrożeniem powszechnym, zaś większy zasięg zniszczeń jest związany przede wszystkim z rozwojem cywilizacyjnym i większą liczbą dóbr - twierdzi prof. Halina Lorenc, kierownik warszawskiego ośrodka Instytutu Meteorologii i ...
Tele2 uderza w CO2
Kilka dni temu pisaliśmy o firmach zaangażowanych w ograniczanie emisji dwutlenku węgla do atmosfery („Biznes uderza w CO2”). Kolejną w Polsce przejawiającą proekologiczne postawy firmą jest Tele2.
Apel o ochronę klimatu
Podpisaniem „Apelu Krakowskiego” zakończyło się w czwartek (25 października) IV Forum BISE „Gminy wzorem dla mieszkańców”. Przez dwa dni o zrównoważonej polityce energetycznej rozmawiali przedstawiciele samorządów, organizacji pozarządowych, agencji energetycznych i europejskich banków.
Bomba ekologiczna pod wojskowym lotniskiem
Pod pasem startowym wojskowego lotniska w Świdwinie znajduje się kilkanaście ton substancji toksycznych. "Trybuna" opisuje sprawę lotniska, na którym stacjonuje jednostka wchodząca w skład lotnictwa taktycznego NATO.
Krakatau wybuchnie?
Wzrosła aktywność słynnego indonezyjskiego wulkanu Krakatau, w wyniku erupcji którego w 1883 roku zginęło ponad 36 tys. osób.