Praga walczy  ze smogiem, zachęcając do picia piwa
Praga walczy ze smogiem, zachęcając do picia piwa
Czeska Praga, jak wiele europejskich miast, zmaga się z problemem zanieczyszczenia powietrza. Ponieważ samochody są głównym źródłem tego stanu stolica Republiki Czeskiej postanowiła walczyć ze smogiem w niekonwencjonalny, ale bardzo czeski sposób. Miasto zachęca ludzi, by po pracy poszli na ...
Glifosat zabija pszczoły!
Glifosat zabija pszczoły!
Glifosat, najczęściej stosowany środek chwastobójczy na świecie niszczy korzystne bakterie w jelitach pszczół miodnych i czyni je bardziej podatnymi na śmiertelne infekcje – wynika z najnowszego badania opublikowanego na łamach czasopisma „Proceedings of National Academy of Sciences”.
Polacy produkują coraz więcej śmieci
Polacy produkują coraz więcej śmieci
Średnio 312 kg odpadów wytworzył w 2017 r. przeciętny Polak, czyli o 9 kg więcej niż rok wcześniej. Jednocześnie z rynku zniknęła co dziesiąta firma śmieciowa - wynika z najnowszych danych GUS.
Zanieczyszczone powietrze może przenikać do nienarodzonego dziecka
Smog może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku?
Cząstki zanieczyszczonego powietrza mogą przemieszczać się z płuc ciężarnych kobiet do łożyska. To może powodować poważne konsekwencje zdrowotne dla nienarodzonych dzieci. ‒ wynika z najnowszych badań przeprowadzonych przez brytyjskich naukowców.
Wielka demonstracja w obronie praw zwierząt!
Gdzie ta dobra zmiana dla zwierząt?
W czwartek, 13 września, w Warszawie odbędzie się demonstracja organizowana przez Koalicję dla Zwierząt. Aktywiści domagają się m.in. utrzymania w projekcie nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt zakazu hodowli zwierząt futerkowych. Zbierają także podpisy pod petycją w tej sprawie kierowaną ...
Niektóre bociany zostaną w Polsce na zimę
Niektóre bociany zostaną w Polsce na zimę
Większa część bocianów odleciała już od ciepłych krajów. Jednak na polach można zauważyć ptaki, które z różnych powodów  nie odleciały do miejsc zimowania. Te bociany ‒ najczęściej schorowane i stare ‒ zostaną z nami przez cały rok. Jak pomóc im przetrwać zimę?
Masakra słoni na niespotykaną skalę
Masakra słoni na niespotykaną skalę
Co najmniej 87 martwych słoni zostało znalezionych w pobliżu rezerwatu dzikiej przyrody w Botswanie. To kłusownictwo na niespotykaną dotąd skalę – alarmują ekolodzy.
Trzmiele pragną pestycydów, jak palacze nikotyny
Trzmiele pragną pestycydów, jak palacze nikotyny
Karma z neonikotynoidami smakuje trzmielom tym bardziej, im częściej się nią żywią. Naukowcy podejrzewają, że u owadów rozwija się uzależnienie – im więcej pyłków z pestycydami pobierają, tym bardziej ich pożądają.
 Kozy wolą szczęśliwych ludzi
Kozy wolą szczęśliwych ludzi
To nie żart! Naukowcy odkryli, że kozy preferują osoby z uśmiechem na twarzy!
W 2016 roku smog zabił 19 tys. mieszkańców Polski
W 2016 roku smog zabił 19 tys. mieszkańców Polski
W 2016 r. smog pochodzący z niskiej emisji spowodował zgon 19 tys. mieszkańców Polski ‒  wynika z raportu przygotowanego na zlecenie Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.
Pasaż zakupowy