UE zużywa za dużo zasobów naturalnych
Państwa Unii Europejskiej zużywają ponad dwukrotnie więcej zasobów naturalnych, niż wynoszą naturalne zdolności produkcyjne Ziemi - wynika z najnowszego raportu międzynarodowej organizacji ekologicznej WWF.
Skażony rejon w woj. lubuskim
Wędrzyn (woj. lubuskie) opanowała plaga nowotworów. W tutejszej okolicy przez kilkanaście lat istniała radziecka tajna baza atomowa. Okazuje się, że Sowieci trzymali nuklearne głowice w specjalnych, podziemnych silosach. Możliwe, że to ze starych lub uszkodzonych części rakiet wyciekały ...
Grecja pod wodą
Ulewne deszcze padające w Grecji i wywołana przez nie powódź w połnocno-wschodniej części kraju sprawiły, że ulice wielu miasteczek przypominały te z Wenecji. Władze wprowadziły w dotkniętym powodzią regionie stan wyjątkowy.  
Zmiany klimatu zniszczą dorobek cywilizacyjny Azji
Coraz groźniejsze zjawiska klimatyczne i wzrastający poziom wód w oceanach mogą zniszczyć dorobek dziesięcioleci rozwoju społecznego i gospodarczego krajów Azji i Pacyfiku - ostrzega raport opublikowany w poniedziałek przez koalicję 35 ugrupowań ekologicznych i humanitarnych.
Bangladesz: akcja pomocy dla ofiar cyklonu Sidr
W Bangladeszu trwa akcja pomocy dla tysięcy ofiar cyklonu Sidr. który w zeszły czwartek uderzył w południową część kraju, powodując - według oficjalnych danych - śmierć 2 300 ludzi. Nieoficjalnie mówi się, że liczba zabitych sięga już co najmniej trzech tysięcy.
Trwa akcja ratunkowa po ataku cyklonu
W Bangladeszu kontynuowana jest akcja ratunkowa po ataku cyklonu w Zatoce Bengalskiej, w którym zginęło co najmniej 1100 ludzi. Władze obawiają się, że ofiar będzie przybywać.
Turcja walczy z powodzią
Jedna osoba zginęła a tysiące zostało bez dachu nad głową. Północna Turcja walczy z powodzią. Silne deszcze padają już od czwartku. W najbliższym czasie Turcy nie mogą liczyć na poprawę pogody.
Bangladesz: po ataku cyklonu konieczna będzie ewakuacja 3 mln osób
Potężny cyklon, który w czwartek wieczorem uderzył w południowe wybrzeża Bangladeszu, zrównał z ziemią tysiące domów i spowodował ewakuację 650 tys. ludzi. - Najprawdopodobniej łącznie trzeba będzie ewakuować ponad 3 mln osób - podają władze. Potężny cyklon, ...
Przyjęto Bałtycki Plan Działania
Przedstawiciele ministerstw środowiska dziewięciu państw nadbałtyckich oraz Unii Europejskiej przyjęli w Krakowie Bałtycki Plan Działania.
Kolejne silne trzęsienie ziemi w Chile
Kolejne trzęsienie ziemi wystąpiło w północnych regionach Chile. Tym razem jego siłę oszacowano na 6,8 stopnia w skali Richtera. Na światowych rynkach wzrosła cena miedzi, której ważnym producentem jest Chile.
Pasaż zakupowy