Krakatau wybuchnie?
Wzrosła aktywność słynnego indonezyjskiego wulkanu Krakatau, w wyniku erupcji którego w 1883 roku zginęło ponad 36 tys. osób.
Skutki nieprzestrzegania prawa energetycznego
Urząd Regulacji Energetyki ukarał jednego z dystrybutorów energii za nie wywiązywanie się z obowiązku wykorzystywania odnawialnych źródeł energii. Koncern Energetyki EnergiaPro miał zapłacić 100 tys. zł.
Naukowcy potwierdzają zmiany klimatyczne w Arktyce
W ekosystemie Arktyki zachodzą zmiany związane z ociepleniem - potwierdza NOAA (National Oceanic and Atmospheric Administration) - amerykańska agencja zajmująca się m.in. monitorowaniem stanu środowiska w kraju i na świecie. Dane uwzględniono w raporcie "Report Card", który będzie co roku ...
Problematyczny azbest
Najwięcej materiałów zawierających azbest znajduje się na terenie województw mazowieckiego i lubelskiego - poinformowała we wtorek w Radomiu Stanisława Szałucha, ekspert Rady Programowej "Programu usuwania azbestu na terytorium Polski".
Koniec plastikowych torebek?
Radni z Warszawy postanowili pójść w ślady Łodzian i chcą wycofać plastikowe torby ze sklepów.
Proekologiczny Nicolas Sarkozy
Proekologiczny Nicolas Sarkozy
Prezydent Francji zapowiedział szereg zmian w prawie, dzięki którym jego kraj znajdzie się w czołówce walki ze zmianami klimatycznymi.
12,5 mld euro z UE na inwestycje środowiskowe
12,5 mld euro ze środków unijnych będzie mogła wydać Polska na inwestycje środowiskowe w latach 2007-2013 - poinformował wiceminister rozwoju regionalnego Jerzy Kwieciński. Chodzi m.in. o dofinansowanie z Unii Europejskiej budowy oczyszczalni ścieków, zakładów gospodarki ...
Londyn-globalne ocieplenie
Globalne ocieplenie może doprowadzić do wyginięcia większości gatunków zwierząt i roślin - ostrzegają przyrodnicy z uniwersytetu w York. Ich dramatyczne ostrzeżenie opublikowało Królewskie Towarzystwo Naukowe.
Biznes uderza w CO2
Nobel dla Ala Gore’a to dla firm sygnał, że ekologiczny wizerunek się opłaca: z dwutlenkiem węgla walczą firmy telekomunikacyjne i banki.
Kraje nadbałtyckie chcą ochrony Bałtyku
Kraje nadbałtyckie należące do Konwencji Helsińskiej podjęły decyzję o przygotowaniu planu ograniczenia zanieczyszczeń i naprawy szkód wyrządzonych Bałtykowi.
Pasaż zakupowy