Sztorm tropikalny Noel zbiera żniwo
Sztorm tropikalny Noel, szalejący od poniedziałku nad archipelagiem Antyli Wielkich na Morzu Karaibskim, spowodował do wtorku wieczorem około 50 ofiar śmiertelnych. Według oficjalnych danych w Republice Dominikańskiej zginęło 30 osób, zaś w Haiti 20, przede wszystkim wskutek wywołanych ...
Norwegia będzie chronić lasy tropikalne
Norwegia przeznaczy 17 mln euro na ochronę lasów amazońskich. Erik Solheim, norweski minister ds. współpracy na rzecz rozwoju zapowiedział wyasygnowanie takiej sumy po spotkaniu w Oslo ze swoim brazylijskim odpowiednikiem Mariną Silvą.
Klub Gaja: budowa zapory w Nieszawie może doprowadzić do podobnego konfliktu jak o Rospudę
Budowa zapory na rzece Wisła w Nieszawie może doprowadzić do konfliktu podobnego jak ten o Dolinę Rospudy - ostrzega Klub Gaja. Zdaniem ekologów, projekt budowy zapory prawdopodobnie zostanie zablokowany przez europejskie instytucje.
Znów zablokują Augustów
Przeciwko decyzji warszawskiego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który nakazał wstrzymanie budowy obwodnicy Augustowa, chcą w najbliższą niedzielę protestować mieszkańcy tego miasta.
W grudniu kolejne analizy w sprawie Jurajskiego Parku Narodowego
Do grudnia mają być gotowe kolejne analizy, od których w dużej mierze zależy, czy w północnej części Jury Krakowsko- Częstochowskiej powstanie Jurajski Park Narodowy (JPN). Chodzi o ustalenie, czy dziś przyroda na tym terenie jest wystarczająco chroniona oraz na ile ewentualne ...
Czy zagrażają nam ekstremalne zjawiska meteorologiczne?
Nasilenie się huraganów, gradobić, powodzi, nie jest zagrożeniem powszechnym, zaś większy zasięg zniszczeń jest związany przede wszystkim z rozwojem cywilizacyjnym i większą liczbą dóbr - twierdzi prof. Halina Lorenc, kierownik warszawskiego ośrodka Instytutu Meteorologii i ...
Tele2 uderza w CO2
Kilka dni temu pisaliśmy o firmach zaangażowanych w ograniczanie emisji dwutlenku węgla do atmosfery („Biznes uderza w CO2”). Kolejną w Polsce przejawiającą proekologiczne postawy firmą jest Tele2.
Apel o ochronę klimatu
Podpisaniem „Apelu Krakowskiego” zakończyło się w czwartek (25 października) IV Forum BISE „Gminy wzorem dla mieszkańców”. Przez dwa dni o zrównoważonej polityce energetycznej rozmawiali przedstawiciele samorządów, organizacji pozarządowych, agencji energetycznych i europejskich banków.
Jan Szyszko o dokonaniach swojego resortu
Wyznaczenie obszarów chronionych w programie Natura 2000 oraz przeciwdziałanie niekorzystnym zmianom klimatu to główne sukcesy resortu środowiska - powiedział na konferencji prasowej szef tego resortu Jan Szyszko.
Bomba ekologiczna pod wojskowym lotniskiem
Pod pasem startowym wojskowego lotniska w Świdwinie znajduje się kilkanaście ton substancji toksycznych. "Trybuna" opisuje sprawę lotniska, na którym stacjonuje jednostka wchodząca w skład lotnictwa taktycznego NATO.
Pasaż zakupowy