Reklama, która oczyszcza powietrze?
Reklama, która oczyszcza powietrze?
„Ten billboard to nie reklama" - głosi napis na wielkim plakacie, który stanął w centrum Warszawy. Obok skrzyżowania Alei Jerozolimskich i al. Jana Pawła II, pojawił się pierwszy w Polsce billboard będący jednocześnie filtrem powietrza. Przez rok jest w stanie pochłonąć zanieczyszczenia ...
To prawdziwa apokalipsa! Orkom grozi zagłada
To prawdziwa apokalipsa! Orkom grozi zagłada
Przynajmniej połowa światowej populacji orek jest skazana na wyginięcie. Śmiertelne zagrożenie dla tych zwierząt stanowi toksyczne i trwałe zanieczyszczenie oceanów przez PCB. ‒ wynika z badań opublikowanych na łamach czasopisma „Science”
Praga walczy  ze smogiem, zachęcając do picia piwa
Praga walczy ze smogiem, zachęcając do picia piwa
Czeska Praga, jak wiele europejskich miast, zmaga się z problemem zanieczyszczenia powietrza. Ponieważ samochody są głównym źródłem tego stanu stolica Republiki Czeskiej postanowiła walczyć ze smogiem w niekonwencjonalny, ale bardzo czeski sposób. Miasto zachęca ludzi, by po pracy poszli na ...
Glifosat zabija pszczoły!
Glifosat zabija pszczoły!
Glifosat, najczęściej stosowany środek chwastobójczy na świecie niszczy korzystne bakterie w jelitach pszczół miodnych i czyni je bardziej podatnymi na śmiertelne infekcje – wynika z najnowszego badania opublikowanego na łamach czasopisma „Proceedings of National Academy of Sciences”.
Polacy produkują coraz więcej śmieci
Polacy produkują coraz więcej śmieci
Średnio 312 kg odpadów wytworzył w 2017 r. przeciętny Polak, czyli o 9 kg więcej niż rok wcześniej. Jednocześnie z rynku zniknęła co dziesiąta firma śmieciowa - wynika z najnowszych danych GUS.
Zanieczyszczone powietrze może przenikać do nienarodzonego dziecka
Smog może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku?
Cząstki zanieczyszczonego powietrza mogą przemieszczać się z płuc ciężarnych kobiet do łożyska. To może powodować poważne konsekwencje zdrowotne dla nienarodzonych dzieci. ‒ wynika z najnowszych badań przeprowadzonych przez brytyjskich naukowców.
Wielka demonstracja w obronie praw zwierząt!
Gdzie ta dobra zmiana dla zwierząt?
W czwartek, 13 września, w Warszawie odbędzie się demonstracja organizowana przez Koalicję dla Zwierząt. Aktywiści domagają się m.in. utrzymania w projekcie nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt zakazu hodowli zwierząt futerkowych. Zbierają także podpisy pod petycją w tej sprawie kierowaną ...
Niektóre bociany zostaną w Polsce na zimę
Niektóre bociany zostaną w Polsce na zimę
Większa część bocianów odleciała już od ciepłych krajów. Jednak na polach można zauważyć ptaki, które z różnych powodów  nie odleciały do miejsc zimowania. Te bociany ‒ najczęściej schorowane i stare ‒ zostaną z nami przez cały rok. Jak pomóc im przetrwać zimę?
Masakra słoni na niespotykaną skalę
Masakra słoni na niespotykaną skalę
Co najmniej 87 martwych słoni zostało znalezionych w pobliżu rezerwatu dzikiej przyrody w Botswanie. To kłusownictwo na niespotykaną dotąd skalę – alarmują ekolodzy.
Trzmiele pragną pestycydów, jak palacze nikotyny
Trzmiele pragną pestycydów, jak palacze nikotyny
Karma z neonikotynoidami smakuje trzmielom tym bardziej, im częściej się nią żywią. Naukowcy podejrzewają, że u owadów rozwija się uzależnienie – im więcej pyłków z pestycydami pobierają, tym bardziej ich pożądają.
Pasaż zakupowy