Tu pijesz bez słomki
Tu pijesz bez słomki
Choć wyglądają niewinnie, to w większości przypadków są naszą konsumpcyjną fanaberią. Czymś, co barman podaje nam z przyzwyczajenia. Właśnie dlatego ten niewielki barowy element stał się symbolem dużej, światowej zmiany nawyków i symbolem akcji i "Tu pijesz bez słomki".
Oddychanie zanieczyszczonym powietrzem skraca życie
Zanieczyszczone powietrze skraca życie
Oddychanie zanieczyszczonym powietrzem skraca życie o co najmniej rok ‒ wynika z badań opublikowanych na łamach  czasopisma „Environmental Science & Technology Letters”.
Część bocianów już odfrunęła, część szykuje się do lotu
Część bocianów już odfrunęła, część szykuje się do lotu
Podróżując przez mazurskie wsie widać coraz większą pustkę w bocianich gniazdach. To znak, że ptaki te szykują się do dalekiej podróży. W tym roku zdecydowanie wcześniej niż w latach poprzednich.
Kolejne lata będą bardzo gorące
Kolejne lata będą bardzo gorące
Tegoroczna fala upałów dała się we znaki. Nie tylko w Polsce, ale w krajach Beneluksu, we Francji i w Niemczech, gdzie odnotowano 36-37 stopni Celsjusza. Z wysokimi temperaturami będziemy mieć do czynienia także w kolejnych latach ‒ wynika z badań opublikowanych na łamacz czasopisma „Nature ...
To rolnicy przyczyniają się do zakwitu sinic w Bałtyku
To rolnicy przyczyniają się do zakwitu sinic w Bałtyku
Kąpieliska nadbałtyckie znowu są otwarte dla plażowiczów. Pozostaje pytanie: na jak długo? Utrzymywanie się wysokiej temperatury wody przyczynia się do powstawania zakwitów sinic i glonów. Czy kolejna fala upałów spowoduje ponowne wywieszenie czerwonych flag na polskim wybrzeżu?
Gawrony posprzątają nasze śmieci
Gawrony posprzątają nasze śmieci
Sześć wyszkolonych gawronów rozpoczęło pracę we francuskim parku rozrywki. Ptaki, w zamian za pokarm, zbierają drobne śmieci i niedopałki papierosów.
Nie segregujesz ‒ za śmieci zapłacisz 4 razy więcej
Nie segregujesz? Zapłacisz 4 razy więcej
Za mało odpadów w Polsce trafia do recyklingu. Dlatego Ministerstwo Środowiska pracuje nad zmianami w ustawie śmieciowej, które mają zachęcić nas do segregowania śmieci.
Pomóżmy ptakom przetrwać upalne dni
Jak pomóc ptakom przetrwać upalne dni?
Tropikalne upały nie tylko nam dają się we znaki, w takich warunkach ciężko jest również ptakom. W tym okresie szczególnie ważna jest nasza pomoc polegająca na umożliwieniu spragnionym zwierzętom dostępu do wody.  – apeluje Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków.
Zaczyna brakować ryb
Zaczyna brakować ryb
Spożywamy coraz więcej ryb ‒ przeciętny człowiek konsumuje ponad 20 kg ryb rocznie. Biorąc pod uwagę nasze zdrowie, jest to dobra wiadomość. Niestety, większy popyt, to mniej ryb  w wodach. Co trzecie stado ryb jest już przeławiane. Najgorzej wygląda sytuacja na Morzu Śródziemnym i ...
Fundujemy pszczołom kolację z arszenikiem
Fundujemy pszczołom kolację z arszenikiem
Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski zezwolił na użycie przy uprawie rzepaku środków ochrony roślin z grupy neonikotynoidów. Greenpeace bije na alarm i ostrzega, że to pestycydy niebezpieczne dla pszczół. Oburzeni zniesieniem przez ministra Jana Krzysztofa Ardanowskiego zakazu ...
Pasaż zakupowy