145 martwych wielorybów na plaży w Nowej Zelandii

Poniedziałek 26.11.2018
www.doc.govt.nz www.doc.govt.nz

Grupa 145 zbłąkanych grindwali utknęło na plaży na wyspie Stewart w Nowej Zelandii. Niestety zwierząt nie udało się uratować.


Grindwale zostały odkryte przez spacerowicza w sobotę wieczorem, porozrzucane wzdłuż plaży w Zatoce Mason.

Władze miasta twierdzą, że połowa grindwali już wtedy była martwa. Reszta zwierząt została uśpiona ze względu na pogarszającą się kondycję i utrudniony dostęp do grindwali.


„Niestety, prawdopodobieństwo, że uda się uratować pozostałe zwierzęta było bardzo niskie” - powiedział Ren Leppens z Regionalnego Departamentu Ochrony (DOC).

„Oddalona lokalizacja, brak pracowników i pogarszający się stan grindwali oznaczały, że najbardziej ludzką rzeczą jest eutanazja”. ‒ dodał.

DOC napisał w oświadczeniu, że takie zdarzenia nie są niczym niezwykłym w Nowej Zelandii i rocznie dochodzi do około 85 tego typu incydentów. W większości zdarzeń jednak są to pojedyncze zwierzęta, a nie całe stada, jak miało miejsce w tym przypadku.

Nie do końca wiadomo dlaczego wieloryby lub delfiny masowo osiadają na plaży. Przyczyną może być choroba, błędy nawigacyjne, przypływy lub ucieczka przed drapieżnikiem.Ekologia.pl (JS)


 

 

wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy