Czwartek 25.01.2024

Co dalej z psami z Akcji Mrozy? Do schroniska wróciło tylko 20 ze 123 psów!

Ze względu na srogie mrozy, na początku stycznia KTOZ Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami zaapelowało do mieszkańców o przyjęcie do swych domów psów ze schroniska. Błyskawicznie domy znalazły 123 psiaki. Po ustaniu mrozów do schroniska wróciło tylko 20 psów. Fot. encierro/ShutterstockFot. encierro/Shutterstock
W styczniu br. w związku ze srogimi mrozami Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami ruszyło z „Akcją Mrozy”, która miała znaleźć tymczasowy dom dla psów mieszkających w zewnętrznych boksach. Apel został opublikowany w piątek 5 stycznia, a już dnia następnego, z samego rana, przed schroniskiem ustawiła się kolejka ludzi. Osoby, chcące pomóc podopiecznym ze schroniska stali nawet i po 6 godzin w kolejce, czekając cierpliwie na wydanie psiaka. W efekcie wszystkie psy znalazły schronienie na czas srogich mrozów. Pojawiły się obawy, że to był tylko chwilowy zryw i większość psiaków wróci do schroniska. Jak na dzień dzisiejszy prezentuje się sytuacja?
20 piesków wróciło do KTOZ-u z adopcji tymczasowej, a mają wrócić jeszcze 2. 32 już znalazły stały dom – w ich przypadku umowy adopcyjne zostały podpisane, a reszta psiaków zostanie w domach tymczasowych aż do momentu znalezienia im nowego domu.

Mimo ogromnego sukcesu akcji schronisko apeluje o stałe adopcje. W schronisku wciąż przebywa ponad 200 psów i 220 kotów.
Ekologia.pl (JSz)_
Ocena (2.8) Oceń: